Kepez Belediyesi’nin İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı, Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda; çalışanlara güvenli çalışma ortamlarının sağlanması ve iş kazalarının önlenmesine yönelik alınması gereken tedbirler konuşuldu.

KEPEZ BELEDİYESİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇİN TOPLANTI DÜZENLEDİ

Çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini ön planda tutan Kepez Belediyesi, personele yönelik düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimleriyle dikkat çekiyor. Kepez Belediyesi, bu eğitimler kapsamında Belediye Sağlık Merkezi’nde, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı gerçekleştirdi. Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın başkanlığında yapılan toplantıya belediyenin birim müdürleri ve sorumluları katıldı.

BELEDİYE İÇİN ÖNCELİK PERSONEL

Başkan Yardımcısı Yalçın, kurul toplantısında yaptığı konuşmada, iş sağlığı ve güvenliği konusunun belediye için bir öncelik olduğunu ifade etti. Başkan Yardımcısı Yalçın, "Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği bizim için her şeyden önemlidir. Onların güvenli bir ortamda çalışmaları hem belediyemizin verimliliğini artıracak, hem de daha huzurlu bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Bu tür eğitim ve bilinçlendirme toplantılarıyla, iş kazalarını en aza indirmeyi ve sağlıklı çalışma ortamlarının sürdürülebilirliğini hedefliyoruz" dedi.

KEPEZ BELEDİYESİ OLASI İŞ KAZALARINA YÖNELİK ÖNLEM ALIYOR

Çalışanların bilinçlendirilmesi ve güvenli çalışma ortamlarının sağlanmasına yönelik düzenlenen toplantı da; Kepez Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Yavuz Ekiz, iş sağlığı ve güvenliğinin temel prensipleri, risk değerlendirmesi, acil durum planlaması ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanımı hakkında bilgi verdi. İş kazalarının önlenmesi ve meslek hastalıklarının azaltılması için alınması gereken önlemlerin üzerinde durulduğu toplantıda Ekiz, iş kazalarının önlenmesi için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini ve bunun içinde çalışanlara yönelik eğitimlerin çok çok önemli olduğunu vurguladı.  
 

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten