Konyaaltı Belediyesi, sel, deprem yangın gibi olası afet durumlarında hayvanların nasıl kurtarılması gerektiği konusunda personeline eğitim verdi. Uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimler 3 gün sürdü.   

BELEDİYE PERSONELLERİNE HAYVAN KURTARMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Konyaaltı Belediyesi Sivil Savunma Birimi ve Jandarma Arama Kurtarma birimi (JAK) işbirliğiyle belediye personeline Antalya Hayvanat Bahçesi’nde ve hizmet binasında uygulamalı ve teorik hayvan kurtarma eğitimi verildi. Eğitimlere Konyaaltı Belediye Başkanı Yardımcısı Müge Gezginci Ünsal da katıldı. Eğitimlerde afet ve olağanüstü durumlarda hayvanların kurtarılması noktasında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği anlatıldı.  

EĞİTİMLER 3 GÜN BOYUNCA SÜRDÜ

Belediye personeline, hayvanların kaybolduğu veya tehlike altında olduğu durumlarda nasıl hareket edileceği öğretilirken, temel hayvan davranışları ve kurtarma teknikleri konusunda da bilgiler verdi. Üç gün süren eğitimin ilk iki günü belediye hizmet binasında, son günü ise Antalya Hayvanat Bahçesi’nde uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Eğitimler sonunda katılım sağlayan belediye personeline Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcı Sedat Karabulut tarafından sertifika verildi. 

KONYAALTI BELEDİYESİ OLASI AFETLERE KARŞI HAZIR

Eğitim programıyla belediye personeline hayvanlara güvenli yaklaşma teknikleri ve acil durumlarda müdahale etme konularında bilgi aktarıldığını anlatan Konyaaltı Belediyesi Sivil Savunma Birimi Uzmanı Sinan Toprak, “Katılımcılar, uzman eğitmenler eşliğinde saha çalışmaları yaparak pratik deneyim kazandılar. Ayrıca, sel, deprem gibi afet durumlarında hayvanların güvenli bir şekilde kurtarılmasıyla ilgili uygulamalı olarak eğitim aldılar” dedi.


 

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi / Bülten