Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Yıllardır Manavgat’ın kanayan yarası olan içme suyu sorunu tarihe gömdü. Yeni yapılan hat ve depolar ile birlikte uzun süredir içme suyu sıkıntısı yaşayan mahalle sakinlerinin bu sorun çözüme kavuşturuldu. 

Antalya Büyükşehir belediyesine bağlı Asat ekipleri, yıllardır çözülemeyen içme suyu sorununu alternatif yeni hat ve depolar yaparak çözdü. Uzun süredir içme suyu sıkıntısı yaşayan mahallenin sorununu artık çözüme kavuşturuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi içme suyu sorununu çözmek için şelale su temin bölgesinden Yukarıışıklar Mahallesi’ne 13 km’lik çelik boru ve 2.1 km’lik hdpe boru ile yapılan yeni su hattı, 100 tonluk ve 75 tonluk depolara ulaştırıldı. Bu şekilde içme suyu sorunu artık tarih oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Manavgat Yukarıışıklar Mahallesinin içme suyu sorunu çözüme kavuşturmasını dört gözle bekleyen mahalle sakinleri, çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Muhittin Böcek'e şükranlarını sundular.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bülten