Mersin polisinin uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde yaptığı bir operasyonda iklimlendirme yöntemi ile bir depoyu Hint keneviri yetiştirme tesisine çeviren şüpheli yakalandı.  Aramalarda ayrıca 108 adet çeşitli uyuşturucu haplar bulundu.

MERSİN POLİSİ TARAFINDAN TAKİPTEYDİ 

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik çalışma başlattı. Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı teknik ve fiziki çalışma neticesinde şüpheli G.G. belirlendi. Uzun süre takibe alınan G.G., için düğmeye basıldı. 

DEPODA İKLİMLENDİRME SİSTEMİYLE UYUŞTURUCU ÜRETİYORDU

Şüphelinin uyuşturucu madde imalatı yaptığının tespit edilmesi üzerine belirlenen adreslere polis operasyon düzenlendi. Operasyonda baskın yapılan depo olarak kullanılan bir yerin çeşitli iklimlendirme düzenekleriyle donatılarak kapalı ortamda güneş görmeden saksılarla Hint keneviri yetiştirme alanına çevrildiği ortaya çıktı. 

DEPODA BİRÇOK UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ 

Polis, depoda 87 adet Hint keneviri ve bunları yetiştirmek için kullanılan kimyasal madde, 14 adet ışıklandırma, 1 adet fan, 2 adet vantilatör ve 1 adet ısı ölçer termostat ele geçirildi. Aramalarda ayrıca 108 adet çeşitli uyuşturucu haplar bulundu. Gözaltına alınıp emniyete götürülen şüphelinin ifadesinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. 


                                     
 

Kaynak: İHA