Muğla Valiliği, il genelinde sıcak ve kuru hava ile rüzgarın etkisinin artacağı beklendiğinden, bölgedekilerin orman yangınlarına karşı dikkatli olması konusunda uyarıda bulunuldu.

ORMANLARA KESİNLİKLE GİRİLMEYECEK

Muğla Valiliği, sıcak ve kuru hava ile rüzgarın etkisinin artması beklendiğinden orman yangınları açısından risk oluşturabileceğini belirterek, çevredekileri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Muğla Valiliğinden yapılan açıklamada, "Valilikçe yasaklanan ormanlık alanlara kesinlikle girilmemesi. Yol kenarlarına yangına neden olabilecek cam ve pet şişe, sigara izmariti gibi çöplerin bırakılmaması. Anız, bahçe ve sera temizliği gibi hiç bir suretle orman yangınları açısından risk teşkil edecek ateş yakılmaması. Orman ve diğer yangınlar açısından çok dikkatli davranılması” konsunda uyarılarda bulundu.

Muğla Orman Yangını 33

‘GÖRÜNEN OLUMSUZLUKLAR BEKLETİLMEDEN BİLDİRİLMELİ’ 

Muğla Valiliği önümüzdeki günlerde yaşanabilecek yangın riskleri için uyarılarına devam ederken, “Görülen olumsuzlukların bekletilmeden 112 Acil Çağrı Merkezi"ne iletilmesi konularında daha duyarlı olunması. Önümüzdeki günlerde özellikle ormanlık alanların yakınlarında yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir." denildi. 

Muğla Milas'ta Yangın 2
 

Kaynak: DHA