Muğla Büyükşehir Belediyesi, Seydikemer, Milas ve Yatağan ilçelerinde hayvancılıkla uğraşan üreticilere kooperatifler aracılığıyla kaba yem desteği sağlıyor. 2022 yılından bu yana devam eden proje kapsamında, 434 bin metrekarelik tarım arazisinde tritikale, yulaf, fiğ ve yonca gibi yem bitkileri ekilerek elde edilen kaba yem, balya ve dane yem olarak üreticilere dağıtılıyor.

HEDEF: BÖLGE HAYVANCILIĞINI GÜÇLENDİRMEK

Projenin bölge ekonomisine de katkı sağladığını belirten Başkan Aras, "Hayvancılık sektöründe sürdürülebilirliği sağlamak ve üreticilerin karşılaştığı mali zorlukları hafifletmek için çalışmalara devam edeceğiz. Amacımız, Muğla'da hayvancılığı daha güçlü bir hale getirerek, bölge ekonomisine katkı sağlamak" dedi.

Muğla’da inşaat yasağını delenlere Validen gözdağı: “Bilgi verin” Muğla’da inşaat yasağını delenlere Validen gözdağı: “Bilgi verin”

KOOPERATİFLERLE İŞ BİRLİĞİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kaba yem üretim merkezlerinin kurulması ve işletilmesi için kooperatiflerle iş birliği yapıyor. Bu sayede üreticilere doğrudan ve hızlı bir şekilde desteğin ulaşması sağlanıyor. Projenin devamında, yem bitkisi üretiminin daha da artırılması ve bölgedeki hayvancılığın sürdürülebilirliğinin sağlanması hedefleniyor.

Kaynak: İHA