Meteoroloji 7 Haziran Cuma için 13, 8 Haziran Cumartesi içinse 17 kenti sağanak, sel ve dolu konusunda uyardı. 

7 HAZİRAN CUMA’YA DİKKAT

Meteorolojiden yapılan uyarıda 7 Haziran Cuma (bugün) Konya, Eskişehir, Ankara, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Çorum, Balıkesir, Bursa, Kütahya ve Manisa sarı kodla uyarıldı. Söz konusu kentlerde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtilerek, kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

8 HAZİRAN CUMARTESİ 17 KENT İÇİN UYARI

Meteoroloji 8 Haziran Cumartesi günü için 17 kenti uyardı. Söz konusu iller Konya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Bolu, Karabük, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir, Rize, Artvin, Ardahan, Bayburt, Erzurum, Ağrı şeklinde sıralandı. 

SEL, SU BASKINI VE DOLU RİSKİ

Meteoroloji’den yapılan yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısında söz konusu 17 kentte yaşayan vatandaşlardan, kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması talep edildi. 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU