Akdeniz Belediyeler Birliği, üyesi bulunan belediyeleri eğitim faaliyetleriyle değişen yasa, yönetmelik ve mevzuat konularında bilgilendiriyor. Birlik üyesi belediyelerin personellerine yönelik “Belediyelerde Stratejik Planlama Süreci” konusunda eğitim semineri düzenledi. 

MUHİTTİN BÖCEK'İN TALEBİ ÜZERİNE İLK ADIM ATILDI 

Birlik Genel Sekreteri Süreyya İşeri, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, "Bu eğitim yerel yönetimler için çok önemli. Belediyelerin önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmaları belirleyen stratejinin nasıl yapılacağı konusunda bilgileniyoruz. Birlik Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek, bu strateji planını önemsediği için, ilk adımı bu eğitim ile attık. Yerel yönetimlerin vizyonu, misyonu ve hedefleri bu planda yer alacak" dedi.

Antalya'yı heyecanlandıran fotoğraf! CHP'li İmamoğlu ve Böcek aynı karede! Antalya'yı heyecanlandıran fotoğraf! CHP'li İmamoğlu ve Böcek aynı karede!

HEDEF: 6 AYDA STRATEJİK PLAN HAZIRLAMAK

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) Başkanı Halil Memiş ise yaptığı açıklamada, 50 bin nüfusun üzerindeki belediyelerin 2024-2029 yıllarını kapsayacak "Stratejik Planlama Süreci"ni 6 ay içerisinde tamamlaması gerektiğini vurguladı. Memiş, "Bugün de bu planın eğitimini veriyoruz. Personelin yetkin hale getirilmesiyle birlikte başarının gelmesi amaçlanıyor" diye konuştu. Eğitimde, "Mevcut Durum Analizi", "Geleceğin Tasarlanması" ve "Performans Programının Hazırlanması, İzlenmesi ve Değerlendirilmesi" gibi konular ele alınırken, katılımcıların soruları da cevaplandırıldı. Akdeniz Belediyeler Birliği, bu eğitimle üyesi belediyelerin daha planlı ve etkin bir şekilde hizmet sunmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kaynak: BÜLTEN