Antalya her yıl onlarca spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyor. Kent genelinde gerçekleşen organizasyonlar sayesinde turizm sektörü de ciddi gelir elde ediyor. Söz konusu spor organizasyonlarının ilk sıralarında bisiklet yarışları da yer alıyor. Kentte düzenlenecek olan yarışlar dolayısıyla yerli-yabancı binlerce sporcu pedal pedal Antalya’ya akın ediyor. 

ANTALYA TURİZMİNE SPOR DOPİNGİ 

Ramazan Bayramı tatilinde milyonlarca yerli turisti ağırlayan Antalya otelleri, yeni sezon öncesi spor turizminde yaşanan gelişmelerle gülüyor. Futbol turizminin ardından kente en çok turist çeken spor organizasyonu durumundaki bisiklet yarışlarına ilgi arttıkça, otellerin ağırladığı müşteri sayıları da yükseliş gösteriyor. 

BİSİKLET YARIŞÇILARININ ANTALYA İLGİSİ BÜYÜYOR

Antalya, her yıl gerek Cumhurbaşkanlığı gerek belediyeler ve özel kuruluşlar sponsorluğunda birçok bisiklet yarışına ev sahipliği yapıyor. Toros Dağları, Akdeniz’in mavisi ve güneşli havanın eşlik ettiği eşsiz güzellikteki Antalya parkurlarına bisikletçilerin ilgisiyse her geçen yıl katlanarak büyüyor. Kentteki bisiklet yarışlarına uluslararası katılım her geçen yıl yükseliyor. 

Bisiklettt22

NİSAN AYINDA ANTALYA’DA BİNLERCE BİSİKLETÇİ PEDAL ÇEVİRECEK

Antalya’da gerçekleşecek bisiklet yarışları takvimi incelendiğinde Nisan ayında 2 önemli organizasyonun yapılacağı gözleniyor. Antalya’daki ilk önemli bisiklet yarışı organizasyonu Nisan ayının 21’inde stardı verilecek olan 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu olacak. İkinci organizasyonsa Kemer’de 28 Nisan’da gerçekleşecek Akra Gran Fondo Bisiklet Yarışı. 

ANTALYA TURİZMİNE YENİ SOLUK

Bisiklet sporcuları Kemer, Kaş, Kalkan etaplarında yarışmak için pedal pedal Antalya’ya akın ediyor. Dünyanın önde gelen sporcularının da katılım sağladığı bisiklet yarışları, binlerce sporcunun Antalya otellerinde konaklamasını sağlıyor. Yaşanan gelişmelerse Antalya turizminde sezonun 12 aya yayılması noktasında turizmcileri oldukça memnun ediyor. Bisiklet yarışlarıyla binlerce sporcunun akın ettiği Antalya turizmi yeni bir soluk kazanırken, kent ve ülke ekonomisinin turizm sektöründen elde ettiği girdi artış gösteriyor. 

Bisiklett33

YABANCI BİSİKLETÇİLER ANTREMAN İÇİN ANTALYA’YI TERCİH EDİYOR

Bisiklet sporcularının Antalya ilgisi sadece uluslararası yarışlarla sınırlı kalmıyor. 12 ay boyunca hava şartlarının uygun olması ve doğal güzellikleri nedeniyle birçok sporcu yarışların ardından antrenman yapmak için tekrar Antalya’ya dönmeyi tercih ediyor. Takımlar halinde Antalya otellerinde konaklayan bisiklet sporcuları kent genelinde turizm sektörünün hareketliliğini daimi kılıyor. 

Antalya’nın kahramanları! Arıyor, kurtarıyor, güven veriyor… Antalya’nın kahramanları! Arıyor, kurtarıyor, güven veriyor…

ANTALYA’DA BİSİKLET DOSTU OTELLER KURULUYOR

Antalya’da gerçekleştirilen ve süreklilik kazanan uluslararası bisiklet yarışları aracılığıyla kentle tanışan yabancı sporcular, antrenmanları için tekrar Antalya otellerine tercih ediyorlar. Yılın belirli dönemlerinde gerçekleşen ziyaretlere kayıtsız kalmayan Antalya otelleri de geliştirdikleri bisiklet dostu otel konseptleriyle sporcuları memnun etmeyi başarıyor. Ayrıca kent genelinde kurulan bisiklet dernekleri ve ilgili bakanlıklarca yapılan spor çalıştaylarıyla yabancı bisiklet yarışçılarının Antalya ilgisi gün geçtikçe artış gösteriyor. 

Serik Oteller Bölgesi
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP