Antalya'ya yerleşen Rusya ve Ukraynalılar memleketlerine dönüşe geçti. Kentteki hayat pahalılığından etkilenen yerleşik yabancıların büyük çoğunluğu ülkelerine geri dönmeye başladı. 

EKONOMİK DURUMU İYİ OLMAYANLAR ÜLKELERİNE DÖNÜYOR

Tüm dünyada yaşanan ekonomik kriz, Antalya’da yaşayan yerleşik yabancıların da göç etmesine neden oluyor. Rusya-Ukrayna savaşının başladığı 2022 yılının ardından adeta Rus ve Ukraynalı vatandaşların akınına uğrayan Antalya’da ekonomik durumu orta düzey ve altı olan yerleşik yabancılar ülkelerine dönmeye başladı. 

Alanya’da vatandaşlar onları görebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu Alanya’da vatandaşlar onları görebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu

RUSYA VE UKRAYNA’YA GÖÇ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

İklimi ve doğal güzellikleriyle Rus ve Ukraynalıların ilk yerleşim yeri tercihleri arasında bulunan Antalya, iki ülke arasındaki savaş nedeniyle ciddi oranda göç aldı. Pandemi ve savaş nedeniyle kentteki Rus ve Ukraynalı sayısı katbekat artış gösterirken, bugünlerde yabancıların kente olan ilgili düşüşe geçti. Antalya’dan göç eden Rus ve Ukraynalıların sayısı her geçen gün daha da artıyor. 
 

Kaynak: İHA