Ünlü Ressam Aleksander Samsonov’u çalışma atölyesinde ziyaret eden Antalya Valisi Hulusi Şahin ile İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Aleksander Samsonov’a başarılar diledi. Daha önce Gaziantep 25 Aralık Panorama Müzesinde Kurtuluş Savaşını resmeden ünlü ressamın çalışmaları büyük beğeni topluyor.

ANTALYALILAR BU SERGİYE HAYRAM KALACAK

'Kurtuluştan Kuruluşa 100 Yıllık Cumhuriyet' sergisini resmeden Ressam Aleksander Samsonov’u çalışma atölyesinde ziyaret eden Vali Hulusi Şahin ile İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, çalışmalara hayran kaldılar. Hazırlanan resim sergisinin ne zaman açılacağı konusunda açıklama yapılmadı. Çalışmalar tamamlandığında Antalyalıların bu sergiye hayran kalacağı ifade ediliyor.

DÜNYA GENELİNDE İLGİ GÖRÜYOR

Ressam Aleksander Samsonov çalışmalarıyla dünya genelinde büyük ilgi görüyor. Panoramik çalışmalarıyla dikkat çeken ünlü ressam müzelerin resimlerini tasarlıyor. Gaziantep’te hizmete giren 25 Aralık Panorama Müzesinin resimlerini tuvale alan ünlü ressamın bu projesinde ki çalışması 2 yıl sürdü.

GAZİANTEP PANORAMA MÜZESİNİ RESMETTİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince yaptırılan 'Panorama 25 Aralık Müzesi'nde, Antep savunması ile Kurtuluş Savaşı'nda Anadolu'daki mücadele, görsel tasarımlar, belgeler ve dönemin eşyalarıyla anlatılacak. Tarihçiler, oda temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları yetkililerinin oluşturduğu 'Araştırma Komisyonu' tarafından geliştirilerek tasarlanan müzeyle, Antep savunmasının gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor. Rus Ressam Aleksander Samsonov’un dönemi yansıtan yağlı boya çalışmalarının yer aldığı 4 alandan oluşan müzede, gazi ve şehit yakınlarının bağışladığı eşyalar, Antep savunmasına şahitlik eden binalardan kalma kapılar, pencereler, mücadelede kullanılan silahlar ve o dönemde kullanılan kıyafetler yer alıyor.

Soydan: "Bahane değil çözüm üreteceğiz" Soydan: "Bahane değil çözüm üreteceğiz"