Galatasaray maçına başka bir açıdan bakacağım.16 maçlık yenilmezlik unvanımız bitti. Stresten kurtulduk. Üzerimizde bir baskı yaratıyordu. İnanıyorum ki Antalyaspor için yeni galibiyet serisinin başlangıç noktasının işareti bu yenilgi.

Baskıdan ve stresten kurtulmak bugün dünyada bütün insanların hatta futbol takımları dâhil bütün organizasyonların sorunu. Şimdi rahatladık. Rahat olmak başarıya giden yolun başlangıç noktası.

Yenilgiye üzülmek yerine iki önemli hatamızı telafi etmeye çalışmayı tercih etmeliyiz. Birincisi kazanılan penaltı mutlak gole çevrilmeliydi. Hatta penaltıyı atan oyuncumuz bu işi artistlik hareket yerine basit bir vuruşla gole çevirebilirdi. İkincisi yediğimiz gol çok basit kademe hatası.

Son dakikalara kadar gol yemeden geliyorsun basit ama çok basit bir kademe hatasından, sahadan mağlup ayrılıyorsun. Böyle olmamalı savunma planı yeniden gözden geçirilmeli hatta bu pozisyonlara çok çalışılmalı. Çok çalışılmalı ki rakip atağa çıktığında açık vermeyelim. Kademe hatası nedir? Rakip atağa kalkmışken boşta bir tane hücum oyuncusunu bırakmayacaksın. Her futbolcu kademeye girecek şekilde, boşta futbolcu ve boş alan bırakılmayacak rakibe.

Bu yenilgi Antalyaspor un yeni yenilmezlik serisinin işareti olacaktır. Yönetim kuruluna teknik heyete ve futbolculara güvenim tamdır bu hatalar en kısa zamanda telafi edilecektir. İyi haftalar, hoşçakalın…