Söyleşinin sunumunu gerçekleştiren ANSAN Yönetim Kurulu Üyesi Yazar, ressam Nadire Sönmez, “Değerli üyemiz Erol Saraç, eğitimci, fotoğrafçı ve neredeyse tüm dünyayı gezmiş bir gezgindir. ANSAN'da bugün tanıtımı yapılan ‘Yıllar Gelip Geçse de’ isimli ikinci şiir kitabı ile edebiyatçı yönünü bir kez daha kanıtlamış oldu” diye etkinliği özetledi.

Birsen Tezer, Antalya için söyleyecek Birsen Tezer, Antalya için söyleyecek

DÜNYADA GEZMEDİĞİM YER KALMADI”

Memur çocuğu olarak 1949 yılında Muş’ta dünyaya gözlerini açan yazar Saraç, çıkardığı 2. şiir kitabında yaşanmışlıklardan yola çıkarak yazdığı şiirler yer alıyor.

Yazar Erol Saraç, “Yıllar gelip geçse de yaşadıklarımız unutulmuyor. Her yaşanan izler bırakıyor. Geriye dönüp baktığımızda neler yaşamışız neler” şeklinde konuşan yazar, şiir kitabıyla ilgili süreci şöyle anlattı, “Öğretmen olarak hayata atıldım. Ülkemizin değişik kentlerinde ve 6 yıl yurt dışında öğretmenlik yaptım. 1996 yılında emekli oldum ve Antalya’ya yerleştim. Doğa fotoğrafçılığı yaptım, Antalya’da ve dünyada gezmediğim yer kalmadı diyebilirim. Çektiğim fotoğraflar kendi sitemde ve birçok değişik sitede yayımlandı.”

Erol Saraç, “Yazdığım şiirler daha çok benim ve çevremdekilerin hayatlarından kesitlerdir” diyerek, yaşamın film şeridi gibi geçip gittiğini aktardı.

Muhabir: YEŞİM ERTAN