Antalya’daki yerel seçimlerde üst üste ikinci kez Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilerek tarih yazan Muhittin Böcek halkçı projelerle yeni dönemde de vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt, Halk Mama, Halk Et, Halk Ekmek ve Antsu Projeleri ile vatandaşların mutfak bütçesine katkı sunmaya devam ediyor. 

HALK MAMA VE HALK SÜT DESTEĞİ 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Nisan 2019 ile Mart 2024 arasında geçen 5 yıllık süreçte Başkan Muhittin Böcek öncülüğünde başlatılan halkçı projeler ile Antalyalıların yanında olmaya devam ediyor. Antalya’daki ihtiyaç sahibi aileleri bir an olsun yalnız bırakmayan Büyükşehir, çocukları Halk Süt ve Halk Mama ile buluşturmayı sürdürüyor. Halk Mama Projesi kapsamında Nisan’da 377 çocuğa 2 bin 262 adet ücretsiz mama desteği verildi. Ücretsiz Halk Süt Projesi kapsamında da Nisan’da 7 bin 928 çocuk süt içmenin tadına vardı. 

HALK ET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Et Projesi ile de vatandaşın ekonomisine destek oluyor. Kepez, Alanya, Manavgat ve Serik’te bulunan Halk Et satış mağazalarının yanı sıra ilçe ilçe gezen 1 mobil tır ile de sağlıklı ve kaliteli et ve et ürünleri uygun fiyatla halkla buluşturuluyor. Nisan ayında 13 bin 420 kişi Halk Et mağazalarından alış veriş yaptı. Nisan ayında Halk Et mağazalarında 27 bin 278 ton et ve et ürününün satışı gerçekleştirildi. 

HALK EKMEK 4 BUÇUK TL 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ekmek Projesi de Antalyalılardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Girdi fiyatlarındaki tüm artışa rağmen halk ucuz ekmek yiyebilsin diye ekmek fiyatının 4 buçuk TL olduğu Halk Ekmek büfelerinde Nisan ayında 618 bin 402 adet ekmeğin satışı gerçekleştirildi. 

ANTSU’YA YOĞUN İLGİ YOĞUN

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın kaliteli içme suyuna uygun fiyatla ulaşabilmesi amacıyla hayata geçirdiği ANTSU da yoğun ilgi görüyor. Piyasada 19 litrelik damacanalar 90-100 lirayı bulan fiyatlarla satılırken ANTSU 25 TL’lik fiyatıyla halkın tercihi oluyor. Torosların doğal kaynak suyu ANTSU Halk Ekmek büfeleri ve Halk Et mağazalarının yanı sıra 11 farklı ilçede de farklı noktalarda gel-al, eve servis ve toptan satış seçenekleriyle Antalyalılar ile buluşuyor. 

Antalya'da 19 Mayıs kutlaması ATA'ya çelenk sunularak başladı Antalya'da 19 Mayıs kutlaması ATA'ya çelenk sunularak başladı

HALKÇI PROJELER DEVAM EDECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Muhitin Böcek’in ikinci döneminde de halkçı projelerle vatandaşın yanında olmayı sürdürecek. Bebekli ailelere süt ve mama desteğinin yanı sıra bez desteği de bu dönem hayata geçirilecek projeler arasında yer alıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, halkın uygun fiyatla kaliteli ürünlere ulaşabileceği Halk Bakkal, başta öğrenci ve ihtiyaç sahiplerinin lezzetli yemekleri uygun fiyatla yiyebilmelerine imkan sağlayacak Kent Lokantaları ile de Antalyalıların bütçesine katkı sunmaya devam edecek. 

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜLTEN