Yaz mevsiminin gelmesiyle milyonlarca tatil sever Antalya’ya akın ediyor. Denizin ve kumsal tadını çıkararak yılın yorgunluğunu üzerlerinden atıyorlar.

Bu yaz Antalya’da farklı bir deneyim yaşamak isteyenler Antalya tekne turu fiyatları ne kadar diye araştırıyor. Bu yazımızda Antalya’da tekne turu yapmayla ilgili merak edilenlere cevap aradık.

Antalya Tekne Turu Fiyatlari 4

Antalya Tekne Turu Fiyatları

Yaz tatilini Akdeniz’in eşsiz sularında geçirmek isteyenler her yıl olduğu gibi Antalya’yı tercih ediyor. Daha şimdiden dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan şehre ulaştı. Akdeniz’in engin sularında benzersiz bir yolculuğa çıkmak isteyenler, Antalya tekne fiyatları ne kadar sorusuna yanıt arıyor.

Antalya’daki tekne turlarının fiyatları turun rotası, süresi ve sağlanan ekstra hizmetlere göre değişiklik gösteriyor.

Antalya’da 7 saat süren turların fiyatları ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

  • Antalya çıkışlı yedi saatlik bir tekne turu 550 TL’den başlıyor. Genellikle 0-6 yaş arasındaki çocuklar için ödeme alınmıyor.

Yedi saatlik bir turda ortalama üç adet koy ziyaret ediliyor ve her koyda yaklaşık bir saat mola veriliyor. Mola sırasında koylarda yüzme olanağı da sağlanıyor.

Antalya’da tam gün süren tekne turlarının fiyatları ise başlangıç olarak şu şekildedir:

  • Tam gün süren turlar ise başlangıç noktasına göre 1.000 TL’den başlıyor. Sabah 06.00’da başlayan turlar akşam 21.00’e kadar sürüyor.

Bu turlarda birçok koy ve tarihi mekan ziyaret ediliyor. Yine koylarda verilen molalarda misafirlere yüzme olanağı sunuluyor.

Antalya Tekne Turu Fiyatlari 5

Antalya Tekne Turları Nerede Yapılır?

Antalya tekne turu fiyatları ne kadar sorusuna yanıt bulanlar tekne turlarının nerelerde yapıldığını merak ediyor. Antalya’da özellikle yaz aylarında birçok bölgeden tekne turu düzenleniyor. Bu bölgeler arasında Alanya, Kaş, Kemer ve Manavgat gibi ilçeler ön plana çıkıyor. Diğer ilçelerden turlara katılmak isteyenler için servis hizmeti de sunuluyor.

Ayrıca denize kıyısı bulunan otellerden de sık sık tekne turları yapılıyor. Bu nedenle kalacağınız yeri seçerken tekne turu fırsatları sunan otelleri tercih edebilirsiniz.

Antalya Tekne Turları Günübirlik Fiyatları Ne Kadar?

Antalya’da tekne turu yapmak isteyenler özellikle günübirlik turların fiyatlarını öğrenmek istiyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere Antalya tekne turu fiyatları turun rotası, süresi ve sağlanan ekstra hizmetlere değişiklik gösteriyor.

Antalya’da tekne turları günübirlik fiyatları şu şekildedir:

  • Günübirlik tekne turları kişi başına 500 TL’den başlayıp 2.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Dilerseniz, Antalya’daki popüler tekne turlarına ve fiyatlarına birlikte bakalım.

Antalya Tekne Turu Fiyatlari 6

Kaş Kekova Tekne Turu Kaç TL?

Kaş ile Kekova arasındaki tekne turları, tatil severlerin en çok tercih ettiği seçeneklerden biri. Antalya’nın Kaş ilçesinden yapılan turlar ortalama dokuz saat sürüyor ve kişi 2.000 TL’den başlıyor. Tekneler Kaş’taki limanlardan genellikle sabah 10.00’da yola çıkıyor. Tur sırasında Aquarium Körfezi, Burç Bay, Korsanlar Mağarası, Gökkaya Körfezi, Esmeralda Körfezi, Simena Kalesi gibi eşsiz bölgeler ziyaret ediliyor.

Son olarak Kekova Adası’na varılıyor ve yüzlerce yıl önce yaşanan bir deprem nedeniyle sular altına kalmış antik kent yakından görülüyor. Ayrıca tur sırasında Türkçenin yanı sıra İngilizce ve Rusça dillerinde de rehberlik hizmeti sunuluyor. Tura öğle yemeği dahilken içecekler için ekstra ödeme yapılması gerekiyor.

Alanya Tekne Turu Kaç TL?

Antalya’daki en popüler tekne turlarından birisi de Alanya çıkışlı turlar. Bu turlar Kaş ile Kekova arasında turlara kıyasla daha uygun olan fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Alanya tekne turu fiyatları şu şekildedir:

  • Ortalama yedi saat süren turlar kişi başına 500 TL’den başlıyor.

Tekneler Alanya’daki limanlardan genellikle sabah 10.00’da yola çıkıyor. Tur sırasında Aşıklar Mağarası, Boğaz Mağarası ve Kız Mağarası gibi doğa harikaları ziyaret ediliyor. Ayrıca rota üzerindeki koylarda verilen molalarda yüzme olanağı sağlanıyor. Hatta bazı turlarda şnorkelle suyun altını görme seçeneği de sunuluyor. Ayrıca tur sırasında Türkçenin yanı sıra İngilizce ve Rusça dillerinde de rehberlik hizmeti de veriliyor.

Antalya Tekne Turu Fiyatlari 7

Kemer Tekne Turu Kaç TL?

Yaz tatilinde farklı bir deneyimin tadını çıkarmak isteyenlerin tercih ettiği turlardan biri de Kemer tekne turları.

Kemer teke turu kaç TL sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir:

  • Yaklaşık altı saat süren turlar kişi başına 600 TL’den başlıyor. Tekneler Kemer’den sabah 10.00’da yola çıkıyor.

Tur sırasında Phaselis Koyu, Cennet Koyu ve Kiriş Koyu gibi benzersiz mekanlar ziyaret ediliyor. Verilen molalarda yüzme olanağı da sunuluyor. Yine bazı turlarda şnorkelle dalış yapma seçeneği yer alıyor.

Öğle yemeğinin ücretsiz olduğu Kemer tekne turlarında Türkçe dışında İngilizce ve Rusça rehberlik hizmeti de veriliyor.

Antalya’daki tatilinde tekne turu yaparak farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için Antalya tekne turu fiyatları ne kadar başta olmak üzere merak edilen soruları yanıtladık.

Kaynak: HABER MERKEZİ