Antalya'da geçtiğimiz çarşamba günü toplu ulaşım ücretlerine yapılan yüzde 33'lük zam sonrası ulaşım esnafını memnun edecek bir karar da Büyükşehir Meclis Toplantısı'ndan çıktı. 

TOPLU ULAŞIM ESNAFINI SEVİNDİREN KARAR  

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısında AU plakalı özel toplu taşıma araçlarına yapılan düzenleme ele alındı. 1 Mayıs 2024 - 31 Aralık 2024 tarihleri arasında geçerli olacak uygulamaya göre, destek ücretleri güncellendi. Bu kapsamda, 4 bin kilometre altı çalışan ve 8 binden az yolcu taşıyan araçlar için kilometre başına ödeme 35 TL'den 40 TL'ye, 4 bin kilometre üstü çalışan ve 8 bin üstünde yolcu taşıyan araçlar için ise kilometre başına ödeme 40 TL'den 45 TL'ye yükseltildi. 

MALİ BÜTÇELER KABUL EDİLDİ  

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı devam toplantısında, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 2023 Mali Yılı Kesin Hesabı oy birliğiyle kabul edildi. Bu kapsamda, 2023 yılı kesin gelir bütçesi 10 milyar 539 milyon 371 bin TL, kesin gider bütçesi ise 9 milyar 201 milyon 572 bin TL olarak gerçekleşti. Ayrıca, Başkan Muhittin Böcek'in önceliği olan Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanlığı meclis tarafından kuruldu. Mecliste ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 2023 Mali Yılı Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı oy birliğiyle kabul edildi. CHP Grup Sözcüsü Büşra Özdemir, meclis üyelerine bu hususta bilgilendirme yaptı.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ