Antalya'nın merkez olduğu 9 ilde dev bir operasyon gerçekleştirildi. Kooperatif kurarak 150 kişiyi dolandıran ve 200 Milyon Türk Lirasını, çok sayıda gayrimenkul ve araçlarını alarak dolandıran şahıslarla ilgili yapılan çalışmalarda sonucu 48 kişi yakalandı ve 10 kişi tutuklandı. 

9 İLDE DEV OPERASYON

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen (TCK-220) Çıkar Amaçlı Suç Örgütü Kurmak ve (TCK-158) Nitelikli Dolandırıcılık soruşturmaları kapsamında 9 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 

Antalya Merkezli 9 Ilde Dev Operasyon

KOOPERATİF KURARAK İNSANLARI DOLANDIRDILAR

Gerçekleştirilen operasyonlar sonucu kooperatif kurup 150 mağdur olan şahsın 200 Milyon Türk Lirasını, çok sayıda gayrimenkul ve araçlarını alarak dolandıran şahıslarla ilgili yapılan çalışmalarda, 51 şahsa yönelik Antalya merkezli 9 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 48 şahıs yakalanmış, 3 şahsın da cezaevinde olduğu tespit edildi.

10 KİŞİ TUTUKLANDI 

Adli Makamlara sevk edilen şüphelilerden, 7 şahıs Cumhuriyet Savcılığında ifadelerinin alınmasının ardından serbest kalırken, 34 şahıs çıkarıldıkları mahkeme sonrası yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol kararı uygulandı. Cezaevinde bulunan 3’ü şahıslar birlikte toplamda 10 kişi tutklandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ