Yaklaşık 2 hafta önce şiddetli sağanak yağış nedeniyle sel felaketinin yaşandığı Antalya 26 Şubat Pazartesi günü sel afeti konusunda sarı kod ile uyarıldı. Meteoroloji'den yapılan uyarıda 26 Şubat Pazartesi öğle saatlerinde başlayacak sağanak yağışın 8 ilçede etkili olacağı belirtilirken, binlerce veli 'Antalya'da okullar tatil mi' sorusunun yanıtını aramaya koyuldu. 

OKULLARIN TATİL OLUP-OLMADIĞINA İLİŞKİN SON DURUM

Meteoroloji'den sarı kod ile yapılan Antalya uyarısında Muratpaşa, Aksu, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı, Serik, Kumluca ve Kemer ilçelerinde yaşanabilecek sel ve su baskınlarına karşı uyarı geldi. Binlerce öğrenci ve veli ise eğitime ara verilip-verilmediği sorusunun yanıtını aramaya başladı. Konuyla ilgili olarak Antalya Valiliği ve AFAD'dan henüz bir açıklama yok. 

Antalya Sel Felaketi Şehir 2-1

VALİLİK BÖYLE UYARDI

Antalya Valiliği'nden yapılan duyuruda, "Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (26.02.2024 Pazartesi) Antalya İl Merkezi ve batı kıyılarında yerel kuvvetli (21-50 kg/m²) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden; ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, kıyı kesimlerde hortum riski, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadeleri yer alırken, okulların tatil edilip-edilmemesiyle ilgili henüz bir duyuru yayımlanmadı. 

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden Çevre Bakanlığı’na rest! Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden Çevre Bakanlığı’na rest!

Muhabir: VELİ AKOĞLU