Antalya’da artan girdi maliyetleri nedeniyle ulaşım ücretlerine zam isteyen Otobüsçüler Odası’nın talebine verilecek yanıt bugün netleşecek.  

UKOME BUGÜN ZAM MESELESİNİ KARARA BAĞLAYACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı UKOME Şube Müdürlüğü sekreteryasının organizesinde Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu bugün toplanıyor. Birçok kurum ve kuruluştan temsilcinin yer alacağı toplantıda ulaşım esnafının talepleri görüşülecek. 

TAM ÜCRET 22 TL 

Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası da son zamanlarda maliyetlerin arması ile birlikte Antalya’da toplu ulaşıma ortalama yüzde 50’ye yakın zam talebinde bulundu. Toplantıda 15 TL olan tam ücret 22 TL, 6,5 TL olan öğrenci 12 TL, emekli ve öğretmen ise 20 TL olması talep edilecek. 

24 Mayıs Resmi Gazete'de bugün neler var? Denklik Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete'de 24 Mayıs Resmi Gazete'de bugün neler var? Denklik Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete'de

ULAŞIM ESNAFI MALİYETLERDEN ŞİKAYETÇİ

Toplantı öncesinde Antalya Körfez Gazetesine açıklamalarda bulunan Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, “Birçok şehirde seçim öncesi ve sonrasında zam kararı alındı. En son Antalya’da 19 Temmuz 2023 yılında zam yapılmıştı. O günden bugüne enflasyondan dolayı hem şoförlerimizin maaşları hem de araç parça ve bakım onarım maliyetlerimiz çok arttı. Ayrıca yaz dönemine yaklaşıyoruz, klimaların da açılması ile birlikte akaryakıt kullanımımız daha da artacak. Maliyetlerimiz çok arttı, zam kaçınılmaz oldu. Biz bu rakamların geçmesi yönünde bir talepte bulunduk.  Son karar UKEME Genel Kurulunundur” dedi.
 

Muhabir: ERTUĞRUL GÜN