Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı 2 milyon yazlık çiçeği toprakla buluşturuyor. Çalışmayla yaz aylarında Antalya caddelerinde renk cümbüşü yaşanacak.

ANTALYA ÇİÇEK AÇIYOR

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri yazlık çiçek ekimi yapıyor. Kentin dört bir yanında devam eden çalışmalarla Antalya rengârenk bir görünüme kavuşuyor. Hurma Bitki Üretim Tesislerinde üretilen 2 milyon yazlık çiçek, ilçelerde ve kentin merkez noktalarında dikiliyor.

ANTALYA'NIN HER BİR KÖŞESİ RENK CÜMBÜŞÜNE DÖNÜYOR

Çalışmalar kapsamında kavşaklar, refüjler ve parklara vinca, tagates, vapur dumanı, horoz ibiği türü çiçeklerin dikimi yapılıyor. Park ve Bahçeler ekipleri, Kaleiçi, Atatürk Caddesi, Antalyaspor Kavşağı, Lara Bulvarı, Sampi Kavşağı, Yeni Sanayi Kavşağı'nda çalışmalarını tamamladı. Etap etap diğer kavşak ve refüjlerde dikim işlemleri devam edecek.

ÇİÇEKLER TOPRAKLA BULUŞUYOR

Kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de çalışmalarını sürdüren ekipler, Manavgat ilçesine bağlı Türkbeleni mesire alanında 20 bin yazlık çiçek ekimi gerçekleştirdi. Demre'de de kavşaklarda tagates türü yazlık çiçeklerin ekimi yapıldı.

Kaynak: DHA