Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği Antalya'da, insan sağlığını tehdit eden dereceler, hayvanları da olumsuz yönde etkilemeyi sürdürüyor. Güneş çarpmasına uğrayan kedi ve köpeklerin sayısında büyük artış yaşanıyor.

1 KAP SU 1 KAP MAMA

"1 kap su 1 kap mama" projeleri ile destek verilen sevimli dostlar, güneş çarpmasına uğrayan kedi ve köpeklerde aşırı soluma veya soluma güçlüğü, yere devrilme, kanlı ishal ya da kusma, artmış kalp sayısı ve nabzı oranı, artmış soluk alma oranı, salya akıtma, depresyon, sersemleme belirtilerinden uzak tutulmaya çalışılıyor. 

"ADI NE OLSUN?"

Can dostları olumsuz hava koşullarının etkilerinden kurtaran kahraman isimlere bir yenisi daha eklendi. Çalışma takviminde sokak canlılarına ilişkin projelere de yer veren Arapsuyu Mahallesi Muhtarı Fatma Gül Şahin, "duyarlılık" göstererek banklarda gölgelenmeye çalışan bir kediyi sahiplendi.

PROJE MÜJDESİ

Konuyu sosyal medya hesabından duyurarak diğer isimlere örnek olan Şahin, şunları kaydetti: "Arapsuyu sakinleri hayvanseverdir. Her iki komşumdan birinin evinde mutlaka candostu vardır. Sokak canlarına yönelik projelerimiz var süreci paylaşacağım. Bunaltıcı #Antalya sıcaklarında muhtarlığımıza sığınan bu minnoşa kapımızı açtık. Bir de isim gerekli adı ne olsun?"

Fatma Gül Şahin

Kaynak: HABER MERKEZİ