Adana Demirspor'dan kadınlara pozitif ayrımcılık! Adana Demirspor'dan kadınlara pozitif ayrımcılık!

Fenerbahçe'de uzun yıllar futbol oynamış ve sarı lacivertli ekip ile büyük başarılar elde etmiş efsane futbolcu Alex De Souza'nın adı Antalyaspor ile anılmaya başladı. Futboldan emekli olduktan sonra teknik direktörlük kairyerine başlayan Brezilyalı teknik adam en son Brezilya ekibi Avai'de teknik direktörlük görevi üstlenmişti. Alex De Souza'nın kızı Maria Mauad De Souza, Antalya'da Uluslararası Tenis Federasyonu'nun (ITF) düzenlediği iki turnuvada mücadele etmek için Antalya'ya geldi.

ALEX’İN ADI ANTALYASPOR İLE ANILMAYA BAŞLADI

Yıllarca Fenerbahçe forması giymiş ve büyük başarıla imza atmış Alex De Souza, futboldan emekli olunca Brezilya'da teknik direktörlük kairyerine başlamıştı. Dün çıkan iddialara göre Antalyaspor'un yeni teknik direktörünün Alex olduğu iddia edilmişti. Antalyaspor başkanı Sinan Boztepe’nin açıklamalarına göre aday isimler arasında yer alan Brezilyalı teknik adam, dün Antalya gündemini derinden sarsmıştı. Sezon sonunda Antlayspor’un başına geçeceği iddia edilen Alex’in kendisinden önce kente tenis turnuvası için kızı Maria Mauad De Souza geldi. 

ANTALYA’YA ALEX’TEN ÖNCE KIZI GELDİ

Maria Mauad De Souza, 22-29 Nisan tarihleri arasında Antalya 16 ITF ve Antalya 17 ITF turnuvalarına katıldı. Antalya 16 ITF 2'nci Eleme Turu'nda Alman Laura Boehner'e 6-2 ve 6-0'lık setlerle mağlup olan 20 yaşındaki tenisçi ana tabloya kalamadı. Antalya 17 ITF turnuvasının ilk eleme turunda Polonyalı Simona Niemc'i 6-4'lük setlerle mağlup ederek 2'nci eleme turuna yükselen De Souza, bu turda ise Çinli Shuchi Chen'e 6-2, 5-7 ve 10-6'lık setlerle mağlup olarak elendi. 

Antalya’ya Alex’ten Önce Kızı Geldi
 

Kaynak: DHA