Show TV’nin fragmanı yayınlandığından itibaren ses getiren yeni dizisi Bahar’ın birbirinden ünlü oyuncu kadrosu bulunuyor.

Rolü itibariyle de merak edilen Bahar dizisi Rengin kim diye de dizinin hayranları tarafından sıklıkla aratılıyor. Ecem Özkaya’nın yaşamını ele aldığımız detaylar haberimizin devamında yer alıyor!

Ecem Ozkaya Kimdir 9

Bahar Dizisi Rengin Kim?

Zengin bir ailenin kızı olan Rengin Çevik, Bahar dizisinin hikayesinde kırklı yaşlarındaki bir kadın doğum profesörüdür. Hırslı ve her daim başarmaya alışkın olan yapısı ile Türkiye’nin sayılı doktorları arasındadır.

Kazanma hevesi ve arzusu ile dolu olan Rengin, Bahar’ın yeniden doğması ile birlikte ilk kez yenilmeye başlayacaktır.

İlgili İçerik: Bahar Dizisi Parla Kimdir? Sena Mia (Senamiaonline) Kim? Gerçek Adı Ne? Kaç Yaşında?

Ecem Ozkaya Kimdir 7

Ecem Özkaya Kimdir?

Ecem Özkaya, 25 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Maltepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamlamıştır. Tiyatro oyunlarında sergilediği başarılı performansla da 23. Sadri Alışık Ödülleri’nde ‘’En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’’ ödülünü kazanmıştır.

Korkuteli'nde 'Ubuntu Çocukları ve Barış' için buluşacaklar! Korkuteli'nde 'Ubuntu Çocukları ve Barış' için buluşacaklar!

Ecem Özkaya Kaç Yaşında?

1988 doğumlu olan Ecem Özkaya güncel olarak 36 yaşındadır. Türk oyuncu, 2024’ün Haziran ayında 37 yaşına girecektir.

Ecem Ozkaya Kimdir

Ecem Özkaya Eşi Kim?

Zengin Kız Fakir Oğlan, Hayat Şarkısı ve Gönül Dağı dizileri ile başarılı bir performans grafiği yakalayan Ecem Özkaya, güncel olarak evli değildir.

Ecem Özkaya’nın ilk eşi ise 10 yıl boyunca evli kaldığı Mustafa Üstündağ’dır. İkilinin bu evliliğinden Ahmet Kaan Üstündağ adında bir oğulları bulunmaktadır.

Ecem Özkaya ve Mustafa Üstündağ ise 2020 yılında boşanarak evliliklerini sonlandırmıştır.

Ecem Ozkaya Kimdir 3

Ecem Özkaya Nasıl Ünlü Oldu?

Oyunculuğa adım attığı ilk dizi, 2012-2015 yılları arasında yayınlanan ‘’Zengin Kız Fakir Oğlan’’dır. TRT1’in yayınlandığı dönemde epey popüler olan projesinde ‘Biricik’ adlı karaktere hayat vermiştir.

Bu dizinin ardından 2016-2017 yıllarında yine Kanal D’nin ünlü projelerinden olan Hayat Şarkısı dizisinde Melek karakterini canlandırmıştır.

Oyunculuk kariyerini sadece televizyon ekranları ile sınırlandırmayan Özkaya, aynı zamanda ‘’Kartallar Yüksek Uçar’’, ‘’Havalimanı/İyi Uçuşlar’’, ‘’Sizi Seviyorum’’ isimli sinema filmlerinde de rol almıştır. Şimdilerse ise yeni dizi Bahar’da Rengin karakterini oynamaktadır.

Ecem Ozkaya Kimdir 2

Ecem Özkaya Filmleri ve Dizileri

Kariyeri boyunca pek çok dizi projesi ve sinema filmi ile karşımıza çıkan Ecem Özkaya oldukça tanıdık bir sinemadır.

İşte, Ecem Özkaya’nın oynadığı tüm dizi ve filmler aşağıdaki gibidir:

 • Kartallar Yüksek Uçar – Seval
 • Havalimanı / İyi Uçuşlar – İdil
 • Elveda Rumeli – Küçük Zarife
 • Cümbür Cemaat Aile – Zeynep
 • İffet – Nil
 • Sizi Seviyorum – Eda
 • 5 Dakkada Değişir Bütün İşler – Ceyda
 • Kim Daha Mutlu - Aylin
 • Zengin Kız Fakir Oğlan – Biricik Yılmaz
 • Can Kırıkları – Aysel Karadağ
 • Hayat Şarkısı – Biricik Yılmaz
 • Gönül Dağı – Zahide Kaya
 • Bahar – Rengin Çevik

Ecem Ozkaya Kimdir 4

Bahar Dizisi Konusu

Bahar, ölümle karşı karşıya kalan bir kadının, kusursuz görünen ailesinde yaşadıkları ve kendini bulmaya çalıştığı bir hikaye.

Bahar’ın aniden hasta olması ile Evren (Buğra Gülsoy), Baharın eşi Timur’a (Mehmet Yılmaz Ak) rakip olurken, değişmeye başlayan Bahar’da Ecem Özkaya’nın canlandırdığı Rengin’e rakip olacaktır.

Muhabir: Duygu Tekin