Seyirci karşısına Yer Gök Aşk adlı dizideki Havva karakteri ile çıkan Birce Akalay, son zamanlardaki projeleriyle adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Küçük Ağa’daki performansının yanı sıra aynı dizideki partneri olan Sarp Levendoğlu ile yaptığı evlilikle de magazinde yer almıştır. Boşanma ile sonuçlanan evliliği ve yakın zamandaki aşk gündemi de Akalay’ın özel hayatını merak ettirmiştir.

Peki, Birce Akalay kaç kez evlendi? İşte, ünlü ismin aşk geçmişi…

Birce Akalay Kac Kez Evlendi

Birce Akalay Kaç Kez Evlendi?

Birce Akalay hakkında en çok merak edilen konulardan biri Birce Akalay kaç kez evlendi olmuştur. Hayatı boyunca iki kez evlenen Birce Akalay iki evliliğini de sonlandırmıştır. Birce Akalay 17 Mayıs 2011 tarihinde oyuncu Murat Ünalmış ile evlenmiştir.

Sette tanışan Birce Akalay ve Murat Ünalmış çifti evliliklerinin 11. Ayında boşanma kararı alsalar da bir ay sonra tekrar barışmışlardır. Fakat evlilikleri devam edememiş 29 Aralık 2012 tarihinde boşanmışlardır. Murat Ünalmış ile yaptığı evlilikten sonra da ikinci evliliğini Sarp Levendoğlu ile yapmıştır. Küçük Ağa dizisinde başrolü paylaştığı Sarp Levendoğlu ile 1 Ağustos 2014 tarihinde dünyaevine girmişlerdir.

Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu çifti 3 Ocak 2017 tarihinde boşanmak için başvurmuşlardır. Çift 17 Ocak 2017 tarihinde de boşanmıştır. Bir süredir de Hakan Kurtaş ile aşk yaşayan Birce Akalay’ın 2024 yılının yazından hemen sonra evlenmeyi planladığı bilinmektedir.

Birce Akalay Kaç Evlilik Yaptı?

Birce Akalay kaç kez evlendi sorusu hakkında en çok merak edilen sorulardan biridir. Birce Akalay hayatında iki evlilik yapmıştır. Sevgilisi ile üçüncü kez evlenmeye hazırlandığı bilinmektedir.

Birce Akalay Kac Kez Evlendi 3

Birce Akalay Murat Ünalmış Ne Zaman Evlendi?

Birce Akalay ve Murat Ünalmış çifti 17 Mayıs 2011 tarihinde evlenmişlerdir. 1,5 sene evli kalan çift 29 Aralık 2012 tarihinde boşanmışlardır.

Birce Akalay Kac Kez Evlendi 4

Birce Akalay Sarp Levendoğlu Ne Zaman Evlendi?

Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu çifti 1 Ağustos 2014 tarihinde evlenmişlerdir. 3 sene evli kalan Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu çifti 17 Ocak 2017 tarihinde evliliklerini noktalamışlardır.

Birce Akalay evliliklerini sıraladık. Şimdi de ünlü isme daha yakından bakalım…

Birce Akalay Kac Kez Evlendi 14

Birce Akalay Kimdir?

Birce Akalay kaç kez evlendi sorusu kadar merak edilen bir diğer konu da Akalay’a dair diğer detaylardır. Birce Akalay 19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamlamıştır. Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimini tamamlamamış, Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etmiş ve yarı finale çıkmıştır. 2004-2007 yılları arasında “Piyonlar Ligi Özel” ve “8. Etap” gibi programları da hazırlayıp sunmuştur.

Birce Akalay Kac Kez Evlendi 10

Birce Akalay Oynadığı Diziler ve Filmler

2007 yapımı olan “Kader” ve yine 2007 yılında yapılan “Senin Uğruna” adlı dizide baş karakterleri canlandırmıştır. Aynı zamanda 2008 yılında yayınlanan “Asi” adlı televizyon dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır. Bunların yanı sıra oyuncu 2008'de vizyona giren “Son Ders” ve 2009 yılının Ekim aynında vizyona giren “Nefes” filmlerinde rol almıştır.

2009 yılında ekranlarda olan “Alayına İsyan” isimli dizinde de Sevtap rolü ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009'un Eylül ayında “Sizi Seviyorum” isimli sinema filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır. 2009'da ATV'nin yeni sezon dizilerinden olan “Kış Masalı” adlı dizide Zişan rolüyle izlediğimiz Birce Akalay'ın aynı yıl başlayan programı “Sinema Dünyası” bir yayın dönemi boyunca devam etmiştir.

2010 yılında eski eşi Murat Ünalmış ile birlikte Ürgüp'te bir aşkı anlatan “Yer Gök Aşk” dizisinde Havva karakterini canlandırmıştır. Ünlü oyuncu burada sergilediği performans ile tanınmaya başlamıştır. 2013 yılında yakında ATV ekranlarında Başbakan Adnan Menderes'in hayatını konu alan "Ben Onu Çok Sevdim" dizisinde opera sanatçısı Ayhan Aydan karakterini oynamıştır.

2013 yılında yayınlanan "Böyle Bitmesin" adlı diziye konuk oyuncu olarak katılmıştır. Son olarak "Küçük Ağa" dizinde Sinem karakterini
2016 yılında yayın hayatına giren 2017 Nisan ayında final yapan “Hayat Bazen Tatlıdır” dizisinde, ''Hayat'' karakterini canlandırmıştır.

Günümüzde ise Netflix’te yayınlanan Kuş Uçuşu ve Mezarlık gibi dijital projelerle büyük ses getirmiştir.

Birce Akalay Kac Kez Evlendi 15

Birce Akalay Kaç Yaşında?

19 Haziran 1984 tarihinde doğan Birce Akalay 2024 yılı itibariyle 40 yaşındadır.

Birce Akalay Nereli?

Ünlü oyuncu Birce Akalay İstanbul’da doğmuştur. İstanbullu olduğu bilinmektedir.

Birce Akalay Çocuğu Var Mı?

2 evlilik yapan Birce Akalay’ın çocuğu olmamıştır. Birce Akalay’ın bilinen bir çocuğu yoktur.

Kaynak: HABER MERKEZİ