Eski Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin (35), Borussia Dortmund'un yeni teknik direktörü oldu. BVB Spor Genel Müdürü Lars Ricken, Sportif Direktör Sebastian Kehl ve Nuri Şahin arasında bugün (Cuma) yapılan görüşmeler sonrasında görüşmeler resmiyete taşındı. Kulübün yeni teknik direktörü Nuri Şahin, 3 yıllık sözleşme imzaladı ve BVB'deki sözleşmesinin feshedilmesini talep eden Edin Terzic'in (41) yerini aldı.

"BENİM İÇİN BÜYÜK ONUR"

Kulübün internet sitesine konuşan Nuri Şahin, "Borussia Dortmund'un teknik direktörü olmak benim için büyük bir onur. Kulübün üst düzey yönetim ekibindeki herkese bana gösterdikleri inanç için teşekkür etmek istiyorum ve BVB'deki yeni görevimi büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum. İlk günden itibaren bu kulübü mümkün olduğu kadar başarılı kılmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve enerji ve tutkuyla çalışacağız." dedi.

"BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR"

Nuri Şahin'in genç nesli temsil edecek bir antrenör olarak görevlendirilmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Borussia Dortmund Spor Genel Müdürü Lars Ricken, "Son yıllarda antrenör olarak kariyerine hazırlanmak için çok çalıştı ve yeni pozisyonunda büyük özveri göstererek takımın ilerlemesine yardımcı olacak. Eski oyuncular olarak birlikte yakın çalışacağız ve büyük hedeflerimiz var. Nuri kulübü ve ekibini tanıyor ve BVB hem oyuncu hem de antrenör yardımcısı olarak DNA'sında var. Nuri'nin bizim için doğru teknik direktör olduğundan şüphemiz yok." diye konuştu. 

"DOĞAL OTORİTE VE UZMANLIK"

BVB Sportif Direktörü Sebastian Kehl ise şunları söyledi: “Nuri Şahin geçen sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkmamıza yardımcı oldu. Burada bir oyuncu ve yardımcı antrenör olarak BVB'nin nasıl çalıştığını bilecek deneyime sahip ve her şeyden önce nasıl başarılı olunacağını biliyor. Doğal otoritesi ve uzmanlığıyla ekibimizle iyi bir ilişkisi var ve kolektif olarak ne üzerinde çalışmamız gerektiğini biliyor. Nuri'ye güvenimiz tam, desteğimiz tam." Kulüp, Nuri Şahin'in etrafındaki teknik direktör kadrosuyla ilgili ayrıntılı bilgileri ilerleyen günlerde açıklayacak.

NURİ ŞAHİN'İN KARNESİ

Nuri Şahin, Borussia Dortmund formasıyla 274 resmi maça çıktı ve 26 gol kaydetti. BVB ile 2011'de Bundesliga'yı ve 2017'de DFB Kupası'nı kazandı. 2021'den 2023'e kadar Türkiye Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'u çalıştırdı ve Ocak 2024'te BVB'ye yardımcı antrenör olarak döndü.

Muhabir: DUYGU TEKİN