Günümüzde Gaddar dizisindeki “Dağhan Yalçın” rolü ile bilinen, ünlü olmadan evvel Recep İvedik 3’de figüranlık yapmış Çağatay Ulusoy günümüzde en çok tanınan ünlüler arasındadır.

Yakışıklılığı ve oynadığı projelerden bilinen Çağatay Ulusoy kaç yaşında sorusu hayranları tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Ulusoy'un kaç yaşında ve nereli olduğuna dair detayların yanı sıra özel hayatıyla ilgili bilgileri de haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Cagatay Ulusoy Kac Yasinda 3

Çağatay Ulusoy Kaç Yaşında?

Ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’un sinemaya ilk adımı 2011 yılında “Adını Feriha Koydum” adlı dizideki “Emir Sarrafoğlu” karakterini canlandırmasıyla olmuştur. O dönemler 21 yaşında olan Çağatay Ulusoy’un yaşının günümüzde kaç olduğu da merak edilmektedir.

Ünlü oyuncu 2024 yılı itibariyle 34 yaşındadır. Genç yaşında birçok dizi ve filmde oynayan Çağatay Ulusoy yine 21 yaşındayken Anadolu Kartalları isimli filmde oynamıştır.

Cagatay Ulusoy Kac Yasinda 8

Çağatay Ulusoy Medcezir’de Kaç Yaşındaydı?

Medcezir dizisinde başrol olan Çağatay Ulusoy o dönem 23 yaşındaydı. 2013 yılında başlayan dizi 2015 yılında son bulduğunda ise ünlü oyuncu 25 yaşındaydı.

Cagatay Ulusoy Kac Yasinda 4

Çağatay Ulusoy Kimdir?

Çağatay Ulusoy'un kaç yaşında olduğunu öğrenenler, ünlü ismin hayatına dair diğer detayları da araştırıyor. Yakışıklılığı ve oyunculuk performansıyla oldukça sevilip övülen Çağatay Ulusoy'un hayatına dair detayları da derledik.

Çağatay Ulusoy, 23 Eylül 1990 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Anne tarafından Boşnaktır. 2010 yılında Best Model of Turkey birincisi olan Çağatay Ulusoy, 2011 yılında yapılan Best Model yarışmasında Türkiye'yi temsil etmiştir. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde eğitim görmüş ve aynı zamanda Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri almıştır.

Ayrıca oyuncu Vahide Perçin ve Altan Gördüm'ün sahibi olduğu sanat okulunda da oyunculuk dersi alan Çağatay Ulusoy oyunculuk kariyerine Show TV'de 2011'de yayınlanmaya başlanmış olan "Adını Feriha Koydum" adlı dizideki Emir Sarrafoğlu karakteri ile adım atmıştır. Diziye devam ederken 2011 yılında “Anadolu Kartalları" filminde de başrol oynayan Çağatay Ulusoy bu filmde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandırmıştır.

Burada gösterdiği başarı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Günümüzde internet dizilerinde de oynayan Çağatay Ulusoy’un yine bir internet dizisi olan Centilmen isimli projesi duyurulmuştur. Projenin Netflix’de yayınlanacağı bilinmektedir.

Çağatay Ulusoy ayrıca ilk reklam filmini Türkiye piyasasında aktif satışına devam eden bir Jean firmasında gerçekleştirdi ve 2016 yılı itibariyle o markanın yüzü olmuştur.

Çağatay Ulusoy Babası Nereli?

Çağatay Ulusoy’un aslen nereli olduğunu merak edenler babası ile ilgili detayları araştırıyor. Ulusoy’un baba tarafının Bulgaristan göçmeni olduğu bilinmektedir.

Çağatay Ulusoy Boyu ve Kilosu Kaç?

Ekran karşısına çıktığı ilk günden bu yana yakışıklılığıyla da gönüllere taht kuran Çağatay Ulusoy boyu ve kilosu da sıklıkla aratılır. Ünlü oyuncu 1,84 metre boyunda ve 81 kilo ağırlığında olarak bilinmektedir.

Cagatay Ulusoy Kac Yasinda 9

Çağatay Ulusoy Aldığı Ödüller

Farklı karakterlerle seyirci karşısına çıkarak çeşitli dizi ve filmde oynayan Çağatay Ulusoy birçok ödülün de sahibi olmuştur.

Çağatay Ulusoy’un hayatı boyunca kazandığı ödüller şu şekildedir:

YIL

ÖDÜL TÖRENİ

KATEGORİ

2010

Best Model Of Turkey

En İyi Model

2011

ATV Prestij Ödülleri

En İyi Çıkış Yapan Oyuncu

2011

Magazinci.com Yılın En İyileri Ödülleri

En İyi Erkek Oyuncu

2013

Oyuncular Sitesi – Yeni Sezon Prestij Anketleri

En İyi Erkek Oyuncu

2013

19. Siyaset Dergisi Ödülleri

Yılın TV Erkek Oyuncusu

2014

5. Elle Stil Ödülleri

Yılın Erkek Oyuncusu

2014

5. Quality of Magazine Dergisi Ödülleri

En Quality Erkek Oyuncu

2014

Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri

En İyi Drama Erkek Oyuncu

2014

Karadeniz Teknik Üniversitesi Ödülleri

En İyi Erkek Oyuncu

2014

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ödülleri

En İyi Erkek Oyuncu

2014

Schwarzkopf Proffesional Ödülleri

Yılın Fenomeni

2015

Türkiye Gençlik Ödülleri

En İyi Erkek Oyuncu

2015

Arel Üniversitesi 4. Medya Ödülleri

En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu

2015

MGD 21. Altın Objektif Ödülleri

En İyi Drama Erkek Oyuncu

2015

Ege Üniversitesi 4. Medya Ödülleri

En İyi Erkek Oyuncu

2015

42. Altın Kelebek Ödülleri

En İyi Erkek Oyuncu

2017

12. İTÜ Makinistanbul Medya, Sanat ve Spor Ödülleri

Yılın Erkek Dizi Oyuncusu

Cagatay Ulusoy Kac Yasinda

Çağatay Ulusoy Sevgilisi Kim?

Özel hayatı ile de sık sık gündeme gelen Çağatay Ulusoy yeni sevgilisi ile medyanın ilgi odağı olmuştur. Daha önceleri “İçeride” dizisinin setinde tanıştığı Duygu Sarışın ile 7 sene aşk yaşayan Çağatay Ulusoy bu ilişkisini 2024 yılının başlarında noktalamıştı.

Daha önce resmiyet kazanmayan Ece Sükan ile sevgili olduğu yönündeki iddiaları çürüten ise Çağatay Ulusoy’un yakın zamanda Bodrum’un Cennet Koyu'nda yeni sevgilisi ile görüntülenmesi oldu. Yeni sevgilisi ile tekneyle denize açılan Çağatay Ulusoy’un sevgilisinin isminin Gülin Coşar olduğu düşünülüyor.

Cagatay Ulusoy Kac Yasinda 6

Çağatay Ulusoy Oynadığı Dizi ve Filmler

Çağatay Ulusoy kimdir sorusuna oynadığı dizilere de değinmeden cevap verilemez. Çağatay Ulusoy TV dizileri yanında filmlerde ve internet dizilerinde de oynayan bir aktördür.

Geniş bir proje yelpazesi olan Çağatay Ulusoy’un oynadığı dizi ve filmler aşağıdaki gibidir:

YIL

İSİM

TÜR

ROL

2010

Recep İvedik 3

Film

Konuk Oyuncu

2011-2012

Adını Feriha Koydum

Dizi

Başrol

2011

Anadolu Kartalları

Film

Başrol

2012

Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu

Dizi

Başrol

2013-2015

Medcezir

Dizi

Başrol

2015

Delibal

Film

Başrol

2016-2017

İçerde

Dizi

Başrol

2018-2020

Hakan: Muhafız

İnternet Dizisi

Başrol

2020

Menajerimi Ara

Dizi

Konuk Oyuncu

2021

Kağıttan Hayatlar

İnternet Filmi

Başrol

2023

Terzi

İnternet Dizisi

Başrol

2024

Gaddar

Dizi

Başrol

2024-Günümüz

Kübra

İnternet Dizisi

Başrol

Yakında

Centilmen

İnternet Filmi

Başrol

Kaynak: HABER MERKEZİ