Didim-Turgutreis-Bodrum Deniz Otobüsü Seferleri'nin açılış töreni, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın önderliğinde gerçekleşti. Didim, Bodrum ve Turgutreis arasında deniz otobüsü seferleri için belirlenen bilet fiyatları, kamuoyu ile paylaşıldı. 

SEFER SAATLERİ NETLEŞTİ

Didim,  Bodrum ve  Turgutreis arasındaki seferler her gün  Didim’den 07:20, 10:20 ve 17:00 saatlerinde, Bodrum’dan ise 12:45 ve 18:45 saatlerinde gerçekleştirilecek. Feribot seferleri ücretler ise Didim-Bodrum Marina 250 TL, Didim-Turgutreis seferleri ise 150 TL olarak belirlendi. 

ÇOCUKLAR, ÖĞRENCİLER, ÖĞRETMENLER

Çocukların, öğrencilerin ve öğretmenlerin için Didim-Bodrum Marina için ödeyecekleri ücret 160 TL, Didim-Turgutreis için ödeyecekleri ücret 100 TL olarak tarifede yerini aldı. + 65 yaş üzeri vatandaşlar, Didim-Bodrum Marina için 125 TL, Didim-Turgutreis seferleri için 75 TL ödeme yapacak.

ENGELLİLER, ŞEHİT YAKINLARI, GAZİLER

7 yaş altı, engeliler, şehit yakınları ve gaziler seferlerden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Biletler www.ido.com.tr üzerinden satın alınabilecek.

Aydın ve Muğla Büyükşehir Belediyelerinin ortak çalışmasıyla hayata geçirilen bu proje, Didim’in turizmine ve ekonomik gelişimine büyük katkı sağlayacak. Deniz otobüsü seferleri ile artık Bodrum’a daha hızlı ve konforlu ulaşım imkanı sunacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ