Türkiye’nin en popüler isimlerinden biri olan Fedon, özel hayatı ile sık sık gündeme gelmeyi başarmıştır. Evlilik hayatı ise Fedon hakkında en çok merak edilen konulardan biri olmuştur.

Fedon özellikle de her sene deniz sezonu açması ile bilinmektedir. Evliliği hakkında yaptığı ses getiren açıklamaları sayesinde de Fedon eşi kimdir soruları oldukça fazla merak edilmektedir. 

Peki. Fedon’un eşi Eda Kalyoncu kimdir? Merak edenler için en çok araştırılan soruları yanıtladık. İşte, detaylar…

Fedon Esi Kimdir 6

Fedon’un Eşi Eda Kalyoncu Kimdir?

Çok konuşulan isimlerden biri olan Fedon uzun yıllar süren evliliği ile dikkat çekiyor. Bu sebeple Fedon eşi Eda Kalyoncu kimdir diye merak ediliyor. Fedon ve evliliği hakkında merak edilenleri yanıtladık. İşte detaylar…

Eda Kalyoncu, taverna müziği sanatçısı Fedon’un 56 yıllık eşidir. Eda Kalyoncu’nun Fedon ile olan evliliğinden 2 çocuğu olmuştur. Fakat Fedon, Eda Kalyoncu ile olan evliliği hakkında yaptığı açıklamalarla kafaları karıştırmıştır ve Fedon boşandı mı yoksa evli mi gibi sorular artmıştır. 

Bu kafa karışıklığının sebebi, Fedon’un 2018 yılında evliliği hakkında yaptığı “Ben iyi bir eş olamadım” açıklamasıdır. Kalyoncu çifti evlendikten bir süre sonra boşanmış ve uzun bir süre ayrı kaldıktan sonra tekrar bir araya gelmiştir. 

Fedon ve Eda Kalyoncu’nun çocukları, Natali Kalyoncu ve Theo Kalyoncu’dur. Magazinden uzak yaşayan çocukların hayatları hakkında pek fazla bilgi olmasa da Natali Kalyoncu’nun Dubai ve İstanbul’da hayat sürdüğü bilinmektedir. Theo Kalyoncu’nun ise babası Fedon’un menajerliğini üstlendiği bilinmektedir. 

Eda Kalyoncu Nereli?

Rum şarkıcı Fedon’un eşi Eda Kalyoncu aslen nereli olduğu hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Eda Kalyoncu Rum mu?

Eda Kalyoncu’nun Rum değil Türk olduğu bilinmektedir.

Fedon Esi Kimdir 2

Fedon Kimdir?

Fedon eşi kim sorusunu yanıtladıktan sonra Fedon hakkında merak edilen diğer konulara da değinelim…

Yılmaz Erdoğan, Cansu Taşkın hakkında dava açmaya hazırlanıyor Yılmaz Erdoğan, Cansu Taşkın hakkında dava açmaya hazırlanıyor

Fedon Kalyoncu, 19 Ağustos 1946’da İstanbul’da doğan, Rum asıllı Türk şarkıcı ve taverna müziğinin önemli temsilcilerinden biridir. Müzik dünyasında sadece Fedon olarak anılan sanatçı, taverna müziğinin Türkiye’de sevdirmiş ve yaymıştır.

Kendine has yorumu ve sahne performansıyla tanınan Fedon, geniş bir hayran kitlesi tarafından sevilmektedir.

Şimdilerde Fedon Kalyoncu eşi ve çocukları ile mutlu bir aile hayatı yaşamaktadır. Fedon İstanbul’da doğup büyümüş olsa günümüzde ailesi ile Bodrum’da yaşadığı ve sadece iş için İstanbul’a gidip geldiği bilinmektedir.

Fedon Esi Kimdir 5

Fedon’un Kariyer Hayatı 

Fedon’un müzik yolculuğu, 1962 yılında Zoğrafyon Rum Lisesi’ni yarıda bırakması ile başlar. Ancak müziğe profesyonel anlamda adım atmadan önce, 1962 ve 1972 yılları arasında sinema sektöründe çeşitli işlerde çalışmıştır.

Fedon bu dönemi, onun sanatsal kariyerinin temellerini attığı ve hayatın farklı yönlerini tecrübe ettiği bir zaman olarak ifade eder.

Fedon, 1987 yılında kendi tavernasını açarak müzikle olan ilişkisini bir üst seviyeye taşımıştır. Bu girişim, onun müzik kariyerinde dönüm noktası olmuştur. 1991 yılında ise müzikteki yeteneğini daha geniş kitlelere duyurmak için “Senin İçin” adlı ilk albümünü çıkarmıştır. Bu albüm, o dönem için Fedon’un sanat hayatında yeni bir sayfa açılmasını sağlamıştır.

Türk müzik tarihinde önemli bir yere sahip olan ve TRT’de Yunanca şarkı söyleyen ilk kişi olma unvanını da taşımaktadır. Fedon, 2000 yılında Abdi İpekçi Barış ve Dostluk İletişim Ödülü gibi prestijli bir ödülle de layık görülmüştür.

Fedon’un albüm listesi aşağıdaki gibidir:

  • Senin İçin (1991)
  • Nerdesin (1994)
  • Bir Kadın Var / Bi’ Tanem (1997)
  • Sevdiklerinizle Fedon (2000)
  • Aşığım (2016)
  • Nerdesin (Remix versiyon) (2021)
  • Hazır Değilim (Remix albüm) (2022)

Albümlerinin ardından Fedon, 2021 yılında “Nerdesin” adlı albümünün remix versiyonunu yayınlamıştır. Ardından 2022 yılında da “Hazır Değilim” adlı teklisini yayınlamıştır. Fedon ayrıca, “Aşığınım”, “Nerdesin” ve “Haydi Koş” adlı şarkıları ile de oldukça ön plana çıkmış ve büyük beğeni toplamıştır.

Fedon Esi Kimdir 34

Sık Sorulan Sorular

Fedon eşi Eda Kalyoncu kimdir sorusuyla ilgili diğer merak edilenler aşağıdaki gibidir:

Fedon Kaç Yıllık Evli?

1968 yılında dünya evine giren Fedon ilk eşi Eda Kalyoncu ile 56 yıldır evlidir.

Fedon Nereli?

Fedon İstanbul’da doğmuştur fakat babasını Rum annesi ise Ermeni olduğu bilinmektedir.

Fedon Kaç Yaşında?

19 Ağustos 1946 yılında dünyaya gelen Fedon 77 yaşındadır.

Muhabir: Duygu Tekin