Her geçen gün Türk televizyon dünyasına yeni diziler ekleniyor. Bu dizilerden biri de Bahar dizisi olmuştur. Bir Kore dizisi uyarlaması olduğu bilinen Bahar dizisi oldukça sevildi.

Bahar dizisi konusu gibi oyuncu kadrosu ile de seyirciyi ekran başına toplamayı başarmıştır. Dizide en çok dikkat çeken oyunculardan biri de Timur karakteri ile Mehmet Yılmaz Ak olmuştur. 

Mehmet Yılmaz Ak karakterinin gençlik dönemini canlandıran oyuncu da bir o kadar dikkat çekmiş ve beğenilmiştir. Peki, Bahar Timur gençliği kimdir, sizin için derledik…

Efe Halil Urgen 4

Bahar Timur Gençliği Kimdir?

Bahar Timur gençliğini Efe Halil Ürgen oynamaktadır. Ürgen, sahneleri ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Dizinin baş karakteri Bahar ile olan ilişkileri 25 yıl öncesine dayanmaktadır. 25 yıl öncesine dönülen sahnelerde Timur karakterine Efe Halil Ürgen hayat verirken, Bahar karakterine de Yeşim Çelebi hayat vermektedir.

Timur karakterine detaylı bir şekilde bakacak olursak, imajına büyük önem veren, başarılı ve kibirli bir doktordur. Yirmi sene önce Bahar ile evlenmiş ve bu evlilikten iki çocuğu olmuştur. Ancak aile ilişkilerinde mesafeli ve soğuk bir tutum sergilemektedir. 

Timur, annesiyle olan ilişkisinde büyük bir bağlılık ve bağımlılık içindedir, onu en kıymetli varlık olarak görmektedir. Kontrol manyağı bir yapısı vardır ve her şeyin kontrolü altında olmasını istemektedir. Ancak Bahar’ın yaşandığı bir kırılma noktası, Timur’un kontrolünü kaybetmesine sebep olmuştur. Bu durum, ailesiyle ve Baharla olan ilişkisinde derin bir hesaplaşmaya neden olmuştur. 

Bahar Timur'un gençliğini kim oynuyor sorusunu yanıtladık. Şimdi Efe Halil Ürgen kimdir, hangi dizilerde yer almıştır sorularına yanıt verelim…

Efe Halil Urgen 3

Efe Halil Ürgen Kimdir?

Efe Halil Ürgen, 1997 yılında Ankara’da dünyaya bir Türk oyuncudur. Oyunculuk tutkusuyla genç yaşta tanışmış ve kariyerine adım atmıştır. İlk olarak 2017 yılında Söz dizisiyle televizyon dünyasına adım atan Efe Halil Ürgen, burada Orçun karakterini canlandırarak dikkatleri üzerine çekmiştir. 

Efe Halil Ürgen Söz dizisindeki deneyimle oyunculuk yeteneğini kanıtlamış ve sektörde kendine yer edinmeye başlamıştır. 

Kırmızı Oda dizisinin bir bölümünde konuk oyuncu olarak yer almış ve burada Fırat karakterine hayat vermiştir. Ardından 2024 yılında Bahar adlı dizide, Mehmet Yılmaz Ak’ın oynadığı Timur karakterinin gençliğini başarıyla canlandırmıştır. Bu projelerle oyunculuk kariyerindeki çeşitliliği ve yeteneklerini gösterme fırsatı bulmuştur.

Efe Halil Ürgen’in yetenekleri sadece oyunculukla sınırlı değildir. Aynı zamanda fiziksel özellikleriyle de dikkat çekmiştir. 1.81 metre boyunda olan Efe Halil Ürgen, sahneye ve karakterlere olan hakimiyetiyle projelerde önemli bir yer edinmiştir. Ayrıca 70 kilo ağırlığındadır ve dört kız kardeşi bulunmaktadır.

Genç yaşına rağmen Türkiye’nin tercih edilen ve sevilen oyuncularından biri haline gelen Efe Halil Ürgen, kariyerindeki başarılarına ve oyunculuk yeteneğine her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor.

Oyunculuk alanındaki çalışmalarıyla hem sektörde hem de izleyiciler arasında büyük bir takdir toplamaktadır. En yeni projesi ile Efe Halil Ürgen, Demet Evgar, Buğra Gülsoy, Mehmet Yılmaz Ak, Hatice Aslan, Ecem Özkaya ve Füsun Demirel gibi usta oyuncularla da oynama fırsatı bulabilmiştir.

Efe Halil Ürgen’in yer aldığı projeler aşağıdaki gibidir:

  • Söz - Orçun (2017)
  • Kırmızı Oda - Fırat  (2020)
  • Bahar - Timur’un gençliği (2024)

Efe Halil Urgen 2

Efe Halil Ürgen Kaç Yaşında?

Efe Halil Ürgen yaş konusunda oldukça fazla merak edilmektedir. 1997 yılında Ankara’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Efe Halil Ürgen henüz 27 yaşındadır.  
Bahar Dizisi Konusu

13 Şubat 2024 tarihinde izleyici ile buluşmaya başlayan Bahar, konusu ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Dizinin senaristliğini Ayça Üzüm, yönetmenliğini ise Neslihan Yeşilyurt üstleniyor.

MF yapım imzası taşıyan Bahar dizisinin başrollerinde ise Demet Evgar, Buğra Gülsoy ve Mehmet Yılmaz Ak yer almaktadır.

Alanya son dakika! Toz taşınımı uyarısı geldi Alanya son dakika! Toz taşınımı uyarısı geldi

Dizi, büyük hayallerle tıp okusa da hayatını iki çocuğuyla eşine adayan Bahar’ın mesleğine geri dönüşünü anlatmaktadır. Bu ana hikayeyle birlikte Timur, Bahar ve Rengin’in üniversite yıllarına dair anılar da gösterilmektedir.

Yer alan her oyuncu seyirciyi ekran başına toplasa da özellikle Timur karakteri dikkat çekmeyi başarmıştır. Karakterlerin geçmiş hayatlarına da yer verilen dizide ana karakterlerden Timur’un gençliği ile Efe Halil Ürgen’in performansı oldukça beğenilmiştir. Bunun üzerine Bahar Timur gençliği kimdir soruları sorulmaya başlamıştır. 

Efe Halil Urgen 5

Muhabir: Duygu Tekin