Fatih Terim Türkiye’nin en ünlü isimlerinden birdir ve her daim göz önünde olmuştur. Gerek sosyal hayatı gerek de işi ile gündeme gelen Fatih Terim, özellikle spor dünyasının en tanınmış figürlerinden biridir.

Özellikle futbolcuların kazançlarının ne kadar olduğunu hep merak etmişizdir ama bir teknik direktörün kazancı da bir o kadar merak edilmektedir. Başarılı bir teknik direktör olan Fatih Terim mal varlığı da araştırılıyor. 

İşte, merak edenler için Fatih Terim serveti ne kadar olduğunu araştırdık ve yazdık…

Fatih Terim Serveti

Fatih Terim Serveti ve Mal Varlıkları

Adana Demirspor’da başlayan Fatih Terim kariyeri, Galatasaray’da devam etmiş ve burada kazandığı başarılarla taraftarların sevgisini kazanmıştır. Futbolculuğun ardından teknik direktörlük kariyerine adım atan Terim, Galatasaray’ı defalarca şampiyon yapmış, UEFA Kupası zaferi ile de Türk futbol tarihine geçmiştir.

Fatih Terim serveti de tüm bu başarıları ile milyonları bulmuştur ve günümüzde Türkiye’nin sayılı zenginleri arasında yer almaktadır. Peki, Fatih Terim serveti ne kadar?

Fatih Terim serveti 2023 yılında 40 milyon Dolar olduğu bilinmektedir. Bu servetin büyük bir kısmı, başarılı futbolculuk ve teknik direktörlük kariyerinden elde etmiştir. Fakat Fatih Terim’in yatırımları ve şirketleri de bu servete önemli katkılar sağlamaktadır.

Servetinin haricinde Fatih Terim maaş ne kadar olduğu da ayrı bir merak konusu olmuştur. Fatih Terim maaşı bonuslar hariç aylık olarak 1 milyon Euro olduğu konuşuluyor.

Fatih Terim Serveti 3

Fatih Terim'in Hayatı

Galatasaray’da teknik direktör olarak elde ettiği başarılarla anılan Terim, aynı zamanda Türk Milli Takımı’nın da başında önemli zaferlere imza atmıştır. Günümüzde Türkiye’nin sayılı saygın isimlerinden biri olan Fatih Terim kişisel hayatını ele aldık. İşte, detaylar…

Fatih Terim, 4 Eylül 1953 tarihinde Adana’da doğmuştur. Futbola olan ilgisi küçük yaşlarda başlamıştır ve Adana Demirspor altyapısında futbol kariyerine ilk adımını atmıştır. Kısa sürede yeteneğiyle dikkat çeken Terim, 1974 yılında Galatasaray’a transfer olmuştur. 

Oyunculuk kariyerinin ardından teknik direktörlüğe adım atan Fatih Terim, 1987 yılında Ankaragücü’nü çalıştırarak teknik direktörlük kariyerine başlamıştır. 1996 yılında Galatasaray’ın başına geçmesiyle büyük başarılara imza atmıştır. 2000 yılında ise Galatasaray’ı UEFA Kupası zaferine taşıyarak Türk futbol tarihine geçmiştir ve bu başarı, onu Türkiye’nin en başarılı teknik direktörlerinden biri yapmıştır.

Fatih Terim, Galatasaray’daki başarılarının yanı sıra Türkiye Milli Takımı’nın da başında önemli işlere imza atmıştır. 1996, 2008 ve 2016 Avrupa Şampiyonaları’nda Türkiye’yi yöneten Terim, 2008’de takımını yarı finale taşıyarak büyük bir başarı elde etmiştir. Bugün futbol kariyerinin en başarılı isimlerinden biri olmasının yanı sıra Fatih Terim şirketleri ve birçok yatırımı olan bir isimdir. 

Fatih Terim Serveti 5

Sıkça Sorulan Sorular

Fatih Terim serveti ile ilgili diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Fatih Terim Kaç Yaşında?

4 Eylül 1953 tarihinde dünyaya gelen başarılı futbolcu ve teknik direktör Fatih Terim 70 yaşındadır.

Fatih Terim Nereli?

Fatih Terim aslen Adana Ceyhanlıdır.

Fatih Terim Şu An Hangi Takımda?

Fatih Terim şu anda Atina’nın spor kulübü olan Panathinaikos’ta teknik direktör olarak görev almaktadır.

Muhabir: Haber Merkezi