İzzet Özilhan, Türkiye'nin en tanınmış iş adamlarından biridir. Özellikle Yasemin Ergene (Özilhan) ile yaptığı evlilik uzun süre dikkat çekmiştir. Peki, İzzet Özilhan kimdir? Çocukları var mı? Sizin için araştırdıklarımızı haberimizde derledik.

Izzet Ozilhan Serveti

İzzet Özilhan Kimdir?

İzzet Özilhan, 1982 yılında İstanbul'da doğan ve Anadolu Grubu'nun kurucularından biri olan Tuncay Özilhan'ın oğludur. Dedesinin ismini almıştır. ABD'deki Hofstra Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans eğitimi alan Özilhan, 2006 yılında Coca Cola A.Ş.'de Marka Temsilcisi olarak iş hayatına atılmıştır.

2008'de Coca-Cola Hellenic A.Ş.'de Satış Yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra 2011'den beri Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. 16 Temmuz 2011'de Yasemin Özilhan ile evlenen İzzet Özilhan'ın iki kızı vardır. İş dünyasındaki başarısının yanı sıra sosyetedeki varlığıyla da tanınan başarılı isim sık sık magazin haberlerinde yer almaktadır.

İzzet Özilhan Kaç Yaşında?

Ünlü iş insanı 27 Ağustos 1982 tarihinde doğmuştur. Dolayısıyla bulunduğumuz yıl itibarıyla İzzet Özilhan yaşı 42 şeklindedir.

İzzet Özilhan Nereli?

İzzet Özilhan İstanbul'da doğmuştur. Her ne kadar ailesi Kayseri kökenli olsa da kendisi İstanbul'da doğup büyümüştür. Tüm bunlarla beraber İzzet Özilhan kimdir sorusu kapsamında merak edilen bir diğer konu da sahip olduğu ailesidir. İşte tüm detaylar…

Izzet Ozilhan Serveti 2

İzzet Özilhan Eşi

İzzet Özilhan, 2011 yılından beri oyuncu Yasemin Özilhan ile evlidir. Çift, 16 Temmuz 2011 tarihinde görkemli bir törenle dünyaevine girmiştir. Evliliklerinde iki kızları dünyaya gelmiştir.  Ancak 2023 yılı sonlarında çiftin boşanma hazırlığında olduğu haberleri basına yansımıştır.

Bu haberler Yasemin Özilhan'ın Instagram hesabından eşini takipten çıkarması ve bazı paylaşımlarını silmesi ile daha da güçlenmiştir. Üstelik İzzet Özilhan annesi Emine Özilhan’ın da oğlunun eşini, istenmeyen gelin ilan ettiği de iddia edilmiştir.

Izzet Ozilhan Serveti 7

İzzet Özilhan Çocukları

İzzet Özilhan'ın Yasemin Özilhan ile evliliğinden iki kızı vardır. İlk kızı Emine 2012 yılında, ikinci kızı Ela ise 2013 yılında doğmuştur. 2020 yılında İzzet Özilhan ve Yasemin Özilhan'ın üçüncü bebekleri olacağı ve cinsiyetinin de erkek olduğu haberleri basına yansımıştır. Ancak bu haberin doğruluğu resmi bir açıklama ile doğrulanmamıştır. Peki, göze çarpan servetiyle İzzet Özilhan kimdir? Ne kadar zengin?

Izzet Ozilhan Serveti 6

İzzet Özilhan Serveti Ne Kadar?

İzzet Özilhan'ın kişisel serveti tam olarak bilinmemekle birlikte Anadolu Grubu'nun yönetim kurulu üyesi olması ve aileden gelen serveti göz önüne alındığında oldukça yüksek olduğu tahmin edilmektedir.

Forbes Türkiye'nin 2020 yılı için hazırladığı en zenginler listesinde babası Tuncay Özilhan 475 milyon dolar servetiyle 91. sırada yer almıştır. Bu anlamda İzzet Özilhan'ın da benzer bir servete sahip olduğu söylenebilir.

İzzet Özilhan Şirketleri

Doğrudan sahip olduğu özel bir şirketi bulunmamaktadır. Kendisi, Anadolu Grubu'nun Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Anadolu Grubu, Türkiye'nin önde gelen holdinglerinden biridir ve birçok farklı sektörde faaliyet gösteren şirketlere sahiptir.

Bu şirketlerden bazıları şunlardır:

  • Anadolu Efes
  • Frutti Extra
  • Migros
  • Anadolu Isuzu
  • Çelik Motor
  • Anadolu Etap
  • Anadolu Kafkasya Enerji Yatırımları
  • AND Gayrimenkul
  • Efestur
  • AEH Sigorta Acenteliği

İzzet Özilhan, Anadolu Grubu'nun tüm bu şirketlerinin yönetim kurullarında aktif rol oynamakta ve stratejik kararların alınmasında önemli görevler üstlenmektedir.

Izzet Ozilhan Serveti 4

İzzet Özilhan Hangi Hastanenin Sahibi?

İzzet Özilhan tek başına herhangi bir hastanenin sahibi değildir. Kendisi, Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi'nin kurucularından biridir. Hastane 2005 yılında İzzet Özilhan ve Kamil Yazıcı tarafından Anadolu Vakfı çatısı altında kurulmuştur.

Kendisi hastane yönetim kurulunda yer almaktadır ve hastanenin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Dolayısıyla hastanenin tek sahibi değildir. Anadolu Vakfı kar amacı gütmeyen bir kuruluştur ve sağlık, eğitim ve sosyal yardım alanlarında birçok projeye destek vermektedir.

Bu haberimizde sizin için İzzet Özilhan kimdir sorusuna cevap aradık

Kaynak: HABER MERKEZİ