Futbol kariyerine ismini altın harflerle yazdıran Jose Moruinho, son günlerde Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü olacağı iddiaları ile Türkiye’nin gündeminde. Stratejileri ve başarılarıyla konuşulmasının yanı sıra özel hayatı da sıklıkla araştırılan konulardan. Jose Mourinho evli mi ve eşi kim sorularını yanıtladık!

Jose Mourinho Evli Mi

Jose Mourinho Evli Mi?

Jose Mourinho genellikle başarıları ve kazandırdığı şampiyonluklar ile sık sık gündeme gelmektedir. Fakat magazine yansıdığı şekliyle Mourinho’nun mutlu bir evlilik hayatı olduğu bilinmektedir.

Dünyaca ünlü teknik direktör, 1989 yılından itibaren Matilde ‘Tami’ Faria ile evlidir.

Jose Mourinho Eşi Kim? Matilde Faria Kimdir?

Jose Mourinho evli mi sorusunun cevabını verdik. Mourinho hem kariyer hem de aşk konusunda şanslı olanlar arasında yerini alıyor. Çocukluk aşkıyla dünyaevine giren Mourinho 35 yıldır evlidir. Magazinde örnek bir aile hayatına sahip olduğu haberleri sıklıkla çıkmaktadır.

Mourinho’nun açıklamaları da bu örnek aile hayatını yansıtmaktadır. Açıklamalarında her daim hayatındaki en önemli kişilerin aile üyeleri olduğunu belirtmektedir. Basında da kameralar önünde de birbirlerine olan sadakatleri ile dikkat çekmektedirler.

Portekiz’in Setubal kentinde yaşadığı dönemlerde Matilde Tami Faria’ya aşık olan Mourinho, duygularına karşılık bulmuş ve 1989 yılında, 26 yaşındayken evlenmiştir.

Matilde Faria Kaç Yaşında?

İnsanı yardım görevlisi olan Matilde Faria, 14 Ağustos 1965 doğumludur. Güncel olarak 58 yaşındadır.

Jose Mourinho Evli Mi 8

Jose Mourinho Çocuğu Var Mı? Kaç Çocuğu Var?

Mutlu bir evlilik hayatı olduğunu her defasında tekrarlayan ve ailesine bağlılığı ile büyük takdir kazanan Jose Mourinho ve Matide Faria’nın iki çocuğu vardır. 1996 yılında ilk çocukları Matilde’yi kucaklarına almışlardır. 1996 yılında ise oğulları Jose Mario Jr. dünyaya gelmiştir.

Jose Mourinho evli mi sorusuyla birlikte çocukları ve aile yaşantısına dair de detayları aktaralım…

Jose Mourinho Roma katoliğidir. Ailesine büyük önem vermektedir. 2013 yılında Mourinho eşinin ve çocuklarının ilk isimlerini koluna dövme yaptırmıştır. Başarısının sırrını da iyi bir baba olmak ile ilgili olduğunu sıklıkla vurgulamaktadır.

Jose Mourinho çocukları ünlü olsalar da kameralardan ve medyadan uzak bir yaşam sürdürmeyi tercih ediyorlar. Bu sebeple Mourinho’nun çocukları hakkında detaylı bilgiler bulunmuyor.

Jose Mourinho Evli Mi 4

Jose Mourinho Kimdir?

Aslen Portekizli olan Jose Mourinho evli mi sorusunun yanı sıra; Mourinho’nun başarılarla dolu hayatı da merak edilir. Eski profesyonel futbolcu olan Mourinho, günümüzde ise en ünlü teknik direktörlerdendir.

Portekiz liglerinde orta saha oyuncusu olarak futbol hayatına devam ederken, 24 yaşında futbol kariyerine bir kenara bırakmıştır. Önce tercümanlık yapmış ardından da Barcelona’da yardımcı antrenör olarak çalışmaya başlamıştır.

Kısa süreli antrenörlük görevlerinin ardından 2002 yılında Porto’ya teknik direktör olarak dönmüştür. Bu tarihten itibaren ise gerek stratejileri gerek kazandığı şampiyonluklar ile belgeseli çekilecek kadar başarılarıyla tanınmıştır.

Jose Mourinho Çalıştırdığı Takımlar

Jose Mourinho şimdiye kadar kazandırdığı şampiyonluklar ile takımların en çok istediği teknik direktörlerden biridir.

Peki, Jose Mourinho hangi takımları çalıştırdı sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir:

 • (1992-1993) Sporting
 • (1993-1996) Porto
 • (1996-200) Barcelona
 • 2000 Benfica
 • (2001-2002) Leiria
 • (2002-2004) Porto
 • (2004-2007) Chelsea
 • (2008-2010) Inter
 • (2010-2013) Real Madrid
 • (2013-2015) Chelsea
 • (2016-2018) Manchester United
 • (2019-2021) Tottenham Hotspur
 • (2021-2024) Roma

Jose Mourinho evli mi sorusunu detaylarıyla yanıtladık…

Muhabir: Duygu Tekin