Tehlike yaklaşıyor! Uzmanlar şimdiden uyarıda bulundu Tehlike yaklaşıyor! Uzmanlar şimdiden uyarıda bulundu

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok izlenen video içerik platformu olan Netflix, yerli yapımlarıyla da uluslararası başarı elde etmeyi başarıyor. Son olarak 3.sezonu yayınlanan Kuş Uçuşu dizisi de ‘’Top 10’’ listesine girmeyi başaran yerli yapımlardan!

Birce Akalay, İbrahim Çelikkol ve Miray Daner’in başrollerini paylaştığı dizinin sıkı bir takipçi kitlesi bulunuyor. Büyük bir medya ajansında geçen Kuş Uçuşu’nun çekimlerinin yapıldığı ofis ise modern ve lüks plaza yaşamına ışık tutarken arka planda yaşanan kaosların da geçtiği yer oluyor. Peki, Kuş Uçuşu nerede çekildi? Merak edenler için derledik!

Kus Ucusu Nerede 3

Kuş Uçuşu Nerede Çekildi?

Başta haber merkezinin yer aldığı ofis ve Lale Kıran’ın ihtişamlı evi olmak üzere Kuş Uçuşu çekim yerleriyle de adından söz ettiriyor. Dizinin arka plan görüntülerinden ve senaryodan da anlaşıldığı üzere çekimlerin de İstanbul’da yaptığı anlaşılıyor.

Kuş Uçuşu hangi ilçede çekildi sorusuna net bir cevap verememekle birlikte İstanbul’un çeşitli semtlerindeki sokaklar, evler ve parklarda set kurulduğunu söylemek mümkün. Çekim yapılan mekanlar ise daha çok İstanbul’daki modern yaşamı başarılı bir şekilde yansıtan yerler olarak seçilmiş.

Kuş Uçuşu Dizisindeki Ofis Nerede?

Kuş Uçuşu nerede çekiliyor sorusuyla ilgili en merak edilen de ofisin nerede olduğudur. Dizide Mon5 Towers olarak geçen plazanın dış çekimleri için İstanbul’un plazalar bölgesi olan Levent veya Ataşehir’de çekildiği düşünülmektedir.

Dizinin takipçileri ise Kuş Uçuşu’ndaki ofisin dış çekimlerinin Şişli, Mecidiyeköy’de yer alan Trump Towers’ta yapıldığını söylemektedir. İç çekimler için ise set platolarının kullanıldığı düşünülmektedir.

Miray Daner’in canlandırdığı Aslı Tuna karakterinin ilk sezondaki evinin ise İstanbul’un kültürel tarihini yansıtan bir semtte çekildiği bilinmektedir.

Kus Ucusu Nerede 6

Kuş Uçuşu Lale Kıran’ın Evi Nerede?

Kuç Uçuşu nerede çekildi sorusunun diğer bir ilgi odağı da Birce Akalay’ın canlandırdığı Lale Kıran karakterinin evinin nerede olduğudur.

Oldukça büyük bir arazi üzerinde yer alan bu havuzlu villanın ise İstanbul’un bir tık daha şehirden uzak bir bölgesinde büyük sitelerin yer aldığı semtlerde bulunduğu düşünülmektedir.

Fakat yapıla araştırmalara karşın Lale Kıran evi nerede sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır.

Kuş Uçuşu Çekim Yerleri

Kuş Uçuşu dizisi konusu itibariyle bir medya ajansının en tepesinde bulunan habercilik devlerinin hayatını konu alıyor. Bu sebeple de çekimlerin yapıldığı mekanlar ve setler genellikle İstanbul’un lüks bölgelerinde geçmektedir.

Yer yer İstanbul’dan görüntülere de yer verilmesi ise dizinin şehrin kültürel çeşitliliğini yansıttığını da göstermektedir.

Kus Ucusu Nerede 2

Kuş Uçuşu Konusu

Meriç Acemi’nin senaryosunu yazdığı, Deniz Yorulmazer ve Koray Kerimoğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu Kuş Uçuşu, ilk sezonu itibariyle farklı konusu ile ses getirmiştir.

Çalışma stilleri, perspektifleri, hedefe ulaşma konusundaki stratejileri X kuşağına göre bambaşka olan Z kuşağı ile çatışma bir medya ajansı üzerinden anlatılıyor.

Henüz kariyerinin başında olan Aslı Tuna, basamakları tırmanırken çok çalışmanın, doğru haber yapmanın artık etkili olmadığını savunuyor. Yeni dünya düzenin yöntemlerini ve sosyal medyayı kullanarak en tepeye ulaşmaya çalışan Aslı ile halihazırda tahtında oturan Lale Kıran’ın jenerasyon çatışmalarına tanık olunuyor.

Kus Ucusu Nerede 4

Kuş Uçuşu Oyuncuları

Kuş Uçuşu nerede çekildi sorusunun yanı sıra; birbirinden ünlü isimlerle yeni yeteneklerin yer aldığı oyuncu kadrosu da merak ediliyor.

İşte, Kuş Uçuşu oyuncuları aşağıdaki gibidir:

 • Birce Akalay (Lale Kıran)
 • Miray Daner (Aslı Tuna)
 • İbrahim Çelikkol (Kenan Sezgin)
 • İrem Sezgin (Müge Türkmen)
 • Burak Yamantürk (Selim Kıran)
 • Defne Kayalar (Gül Simin)
 • Demircan Kaçel (Yusuf Tunca)
 • Şifanur Gül (Güliz Tümer)
 • Zafer Ergin (Sulhi)
 • Eren Çiğdem (Enver)
 • Merve Hazer (Nihan)
 • Bülent Çetinaslan (Ali)
 • Elif Gökçe Özay (Özge)
 • Ertan Ekmekçi (Nunu)
 • Elif Kurtaran (Melisa)
 • Merve Nil Güder (Mia)
 • Muammet Uzuner (Faruk)
 • Özgür Daniel Foster (Onur)
 • Melih Selçuk (Emre)
 • Gülen Gedikoğlu (Hale İleri)

Kus Ucusu Nerede

Kuş Uçuşu 3. Ne Zaman Çıktı? Hangi Platformda?

Kuş Uçuşu nerede çekildi yanıtladık. Şimdi de son sezonu ve final bölümü ile Netflix’in en çok izlenen yapımları arasında bu ay ilk 10 listesine girmeyi başaran dizinin ne zaman yayınlandığını açklayalım.

Kuş Uçuşu ne zaman yayınlandı sorusunun cevabı sezonlara özel olarak şu şekildedir:

Sezon

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

1

3 Haziran 2022

3 Haziran 2022

2

14 Aralık 2023

14 Aralık 2023

3

11 Nisan 2024

11 Nisan 2024

Kuş Uçuşu televizyon ekranlarında değil, Netflix adındaki ücretli video içerik platformunda yayınlanmaktadır.

Kuş Uçuşu Kaç Bölüm?

Kuş Uçuşu dizisi toplamda 3 sezon sürmüş ve final yapmıştır. Her sezon 8 bölümden oluşmaktadır. 24. Bölüm ise dizinin final bölümüdür.

Kuş Uçuşu nerede çekildi sorusunu detaylıca yanıtladık!

Muhabir: Duygu Tekin