Antalya'nın Manavgat ilçesinde iki ayrı kırsal alanda yangın çıktı. Akşam saatlerinde Evrenseki ve Kızılağaç mahallesinde meydana gelen yangın, rüzgarın da etkisiyle çevre bölgelere yayıldı. İtfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin karadan ve havadan verdiği destekle yangın kontrol altına alındı. Yangında, narenciye ve zeytin ağaçları ile bazı arı kovanları zarar gördü.

"HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN"

Seralara yakın noktada çıkan, soğutma çalışmalarının sürdüğü yangına ilişkin değerlendirmede bulunan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. Vatandaşlara, "Büyük Manavgat Yangın Felaketi"ni hatırlatan Başkan Kara'nın olay yerine ilişkin görüntülerle desteklediği mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Değerli Hemşehrilerimiz,

Akşam saatlerinde Evrenseki ve Kızılağaç Mahallelerimizde çıkan yangınlar, ekiplerin ve gönüllülerin kahramanca müdahaleleriyle kontrol altına alınmıştır. Evrenseki ve Kızılağaç Mahallelerimizdeki yangının kontrol altına alınmasında emeği geçen tüm ekiplere ve gönüllülere teşekkür ederim. Daha önce 'Büyük Manavgat Yangın Felaketi'ni yaşamış bir kentin sakinleri olarak,vatandaşlarımızdan özellikle sıcak yaz aylarında yangına sebep olabilecek davranışlardan kaçınmalarını önemle rica ediyoruz. Hepimize geçmiş olsun."

Muhabir: DUYGU TEKİN