Metin Akpınar, Türk tiyatro ve sinema dünyasının efsanevi isimlerinden biri! Hayatının yarısından fazlasını sahnelerde ve kamera karşısında geçiren ünlü isim, farklı mizacı ve mizah tarzı ile izleyicilerin gönlünde taht kuranlardan.

Sanatın eğlendirirken düşündüren tarafında olan Akpınar, oynadığı tiyatrolar ile yer aldığı dizi ve filmlerle kariyer anlamında merak edilen bir isim olmuştur. Fakat son zamanlarda ortaya atılan iddialar ve kanıtlanan gerçekler, Metin Akpınar’ın Türk magazin gündemine oturmasına neden olmuştur.

Yaşanan son gelişmelerle birlikte Metin Akpınar kaç çocuğu var sorusu merak edilmiş ve programlara da konuk olan Duygu Nebioğlu ismi araştırılmaya başlanmıştır. Detaylar haberimizin devamında yer alıyor…

Metin Akpinar Cocuklari 2

Metin Akpınar Kaç Çocuğu Var?

2023 yılında ‘çocuk’ iddiaları ile sarsılan gündemle birlikte Metin Akpınar’ın Duygu ve Sevgi adında iki kız çocuğu olduğu ortaya çıkmıştı.

DNA testi ve mahkeme kararının ardından Duygu Nebioğlu’nun Metin Akpınar’ın kızı olduğu resmiyete kavuşmuştur.

Yıllardır tiyatro sahnelerinde ve ekran önünde gördüğümüz Metin Akpınar’ın uzun yıllardır devam evliliği var. Fakat şimdiye kadar ünlü ismin adı babalıkla yan yana yer almadığı için Metin Akpınar’ın çocuğu var mı diye merak ediliyordu.

Duygu ve Sevgi Nebioğlu’nun resmi olarak Akpınar’ın kızları olduklarının ortaya çıkması ile ünlü ismin iki çocuğu olduğu bilinmektedir.

2023 yılının son aylarında ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, yazdığı köşe yazısında bir Akpınar hakkında de oğlu olduğu iddiasını ortaya atmıştır.

Onur Akay’ın bu konuda yazdıkları şu şekildedir:

  • ‘’Metin Akpınar’ın 1984 doğumlu bir de oğlu olduğu senelerdir yakın çevresinde konuşuluyor. Şu anda 39 yaşında olan ve iki isimli olan oğlunun göbek adı da Metin ve Almanya’da yaşıyor. Genç Metin’i büyüten aile Genç Metin’in Metin Akpınar’a babalık davası açmasını istiyor.’’

Bu iddialar henüz DNA testi ya da mahkeme kararınca resmiyete kavuşmamıştır. Bu sebeple Metin Akpınar kaç çocuğu var sorusuna 2 kız çocuğu ile yanıt vermek mümkündür.

Metin Akpinar Cocuklari

Metin Akpınar’ın Kızı Nasıl Ortaya Çıktı?

Duygu Nebioğlu’nun magazinde yer bulmasının ardından Metin Akpınar, gazeteci Candaş Tolga Işık’a konuşarak kızları hakkında açıklama yapmıştır.

Bu doğrultuda Akpınar’ın ifadeleri şu şekildedir:

  • ‘’36 yıl önce Antalya’da bir sanatsal etkinlikte tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu. Bu olaydan sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik. 24 yıl sonra, bir gün ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söylediler. ‘’

Açıklamalara göre ise Duygu ve Sevgi Nebioğlu’nun yetiştirme yurdunda kaldıkları ve 6 yaşına gelince de Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinildikleri öğrenilmiştir.

20 yaşına geldiklerinde ise kızların biyolojik ailelerini bulmak istedikleri bilinmektedir. Metin Akpınar da Duygu ve Sevgi Nebioğlu’nu ilk tanıdığından itibaren onları çocukları olarak kabul ettiğini söylemiştir. Aralarındaki bağı 2023’ün ekim ayında da hukuk yol ile resmiyete kavuşturmuşlardır.

Metin Akpinar Cocuklari 5

Duygu Nebioğlu Kimdir?

Metin Akpınar kaç çocuğu var sorusu ile gündeme gelmesinin ardından hukuki olarak da baba-kız ilişkisinin resmileşmesiyle birlikte Duygu Nebioğlu’nun kim olduğu merak edilmektedir.

Metin Akpınar’ın çocuğu olarak bilinen Duygu Nebioğlu 1988 yılında Antalya’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini İstanbul’da tamamlayan Nebioğlu, tasarım bölümü okumuştur. 1994 yılında Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinilen Duygu, 21 yaşına geldiğinde ise babasının Metin Akpınar olduğunu öğrenmiştir.

Son zamanlarda ise Müge Anlı’ya katılan Duygu Nebioğlu’nun annesi olduğu iddia edilen Suphiye Orancı’yı aradığı bilinmektedir.

Duygu Nebioğlu İkiz Mi?

Duygu Nebioğlu ismi magazinde daha çok yer bulsa da Metin Akpınar’ın Duygu ve Sevgi adında ikiz kızları bulunmaktadır.

Metin Akpınar kaç çocuğu var sorusu da özellikle bu bilgiden sonra daha çok merak edilmiştir.

Metin Akpinar Cocuklari 6

Metin Akpınar Kimdir?

Metin Akpınar, 2 Kasım 1942 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden olan Akpınar, Pertevniyal Lisesi’ndeki eğitimini tamamlamasının ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi’nde lisans okumuştur.

1962 yılında ise Türk Talebe Birliği bünyesinde amatör olarak tiyatro yapmaya başlamış, iki yılın ardından da Ulvi Araz tiyatrosunda ‘’Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’’ oyununda yer alarak profesyonel olarak kariyerine başlamıştır.

Türkiye’nin ilk kabare tiyatrosu olan Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nun kurucuları arasında yer almıştır. Tiyatro kapanana kadar da idari müdürlük görevini üstlenmiştir. Ses getiren birçok sinema filminde rol alan sanatçı, en çok da Zeki Alasya ile oynadığı komedi filmleri ile ülke çapında tanınmıştır.

Metin Akpinar Cocuklari 4

Metin Akpınar Eşi Kim? Göksel Özdoğdu Kimdir?

Metin Akpınar kaç çocuğu var sorusunun ardından eşi de merak edilmiştir. Evliliğini göz önünde yaşamayı tercih etmeyen Akpınar ve Göksel Özdoğdu’nun komşuyken tanıştıkları bilinmektedir. İkili 1961 yılında hayatlarını birleştirmiştir.

Metin Akpınar Kaç Yıllık Evli?

Metin Akpınar eşi Göksel Özdoğdu ile 1961 yılında dünyaevine girmiştir. 2024 yılı itibariyle ikili 63 yıllık evlidir.

Metin Akpınar kaç çocuğu var sorusuyla birlikte tüm merak edilenleri derledik!

Muhabir: Duygu Tekin