Türkiye’nin sevilen yazar, oyuncu ve senaristlerinden biri olan Gülse Birsel, kariyerinde başarılı projelere imza atmış bir isimdir. Gülse Birsel özel hayatını, gözlerden uzak bir şekilde sürdürmeyi tercih etmiştir ve özellikle evli olduğu pek fazla kişi tarafından bilinmemektedir.  Bu yazımızda magazin dünyasından uzakta bir ilişki yaşayan Gülse ve Murat Birsel hakkında merak edilenleri derledik. Murat Birsel kimdir, çocukları var mı? İşte, detaylar…

Murat Birsel Kimdir 4

Murat Birsel Kimdir?

Birçok başarılı işe imza atan Gülse Birsel’in eşi ve çocuğu hakkında oldukça fazla soru aldığı biliniyor. Eşi Murat Birsel kimdir sorusunun cevabı da oldukça merak ediliyor.  Gülse Birsel eşi Murat Birsel 1960 yılında İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiş Türk sunucu ve gazetecidir. Murat Birsel babası hukukçu annesi ise arkeologtur. 

Murat Birsel Ankara İlkokulu’nda ilköğretimini tamamladıktan sonra Saint Joseph ve İzmir Atatürk Lisesi’nde eğitim görmüştür. Üniversite eğitimini ise 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. 

Murat Birsel üniversite hayatını bitirdikten sonra Yeni Asır Gazetesi’nde gazetecilik yapmaya başlamıştır. Ardından 1984 ve 1987 yılları arasında ise Birsel, University of North Texas’da Siyasal Bilimler Uluslararası İlişkiler bölümünde master yapma şansı yakalamıştır. 

1988 yılında tekrar iş hayatına dönüş yapan Murat Birsel, 1991 yılına kadar Adnan Kahveci’nin danışmanlığını üstlenmiş ve aynı zamanda TRT Genel Müdür Müşaviri görevinde bulunmuştur. Ayrıca Murat Birsel, 1990 yılında ATV haber servisinin kurucu ekibinde yer almıştır ve Sabah Gazetesi’nde haber müdürü olarak görev yapmıştır. 

Daha sonra ekran önünde yer almaya başlayan Birsel, NTV’de “Gündemdekiler” isimli programını yapmaya başlamıştır. Ardından ise yine aynı kanalda “Murat Birsel ile 5 Çayı” isimli bir program daha yapmıştır ve böylece tanınmaya başlamıştır.

Murat Birsel kimdir sorusunu ele aldık, şimdi hakkında merak edilen diğer sorulara değinelim…

Murat Birsel Kimdir 6

Gülse Birsel Murat Birsel Ne Zaman Evlendi? Çocuğu Var mı?

Gülse Birsel Türkiye’nin en başarılı senaristlerinden biridir. Başarılı kariyer hayatı ile anılan Gülse Birsel kiminle evli olduğu çok merak ediliyor. 

Gülse Birsel, Türkiye’nin en tanınmış ve sevilen mizah yazarlarından, senaristlerinden ve oyuncularından biridir. 11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Birsel, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1994 ve 1996 Columbia Üniversitesi’nde sinema üzerine yüksek lisans yapmıştır. 

Daha sonra ise Gülse Birsel 1999 yılında Murat Birsel ile evlenmiştir. Asıl ismi Gülse Şener olsa da biz onu evliliğinden sonra tanıdık ve Birsel soy ismiyle anılmıştır. Ayrıca, Şener ve Birsel çiftini gazeteci Ayşe Arman’ın tanıştırdığı söyleniyor. 1998 yılında Fransa’nın Cannes kentinde tanışan çift yaklaşık 25 yıldır evlidir.

Gülse Birsel Çocuğu Var mı?

Medyadan uzak, Nişantaşı’nda bir hayat süren çiftin çocukları bulunmamaktadır. Gülse Birsel kendini anne olmaya uygun görmediğini söyleyerek çocuk istemediğini belirtmiştir.

Murat Birsel Kimdir 5

Gülse Birsel Kaç Yaşında?

11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Gülse Birsel, şu anda 53 yaşındadır.

Gülse Birsel Murat Birsel Boşandı mı?

Murat Birsel ve Gülse Birsel 1999 yılından beri gözlerden uzak bir evlilik yaşamaktadırlar. Çift 2024 yılı itibariyle evliliklerine devam etmektedir. 

Murat Birsel Kimdir 3

Sıkça Sorulan Sorular

Murat Birsel kimdir ile ilgili diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Murat Birsel Kaç Yaşında?

1960 yılında dünyaya gelen Murat Birsel şu anda 64 yaşındadır.

Murat Birsel Nereli?

Ünlü oyuncu Gülse Birsel’in eşi gazeteci Murat Bilsel, doğma büyüme İzmirlidir.

Murat Birsel Ne İş Yapıyor?

İyi bir eğitim almış Murat Birsel ünlü bir gazeteci, köşe yazarı ve sunucudur.

Kaynak: HABER MERKEZİ