Hells Angels adlı motosiklet çetesinin liderliğini yaptığı bilinen Necati Arabacı, önce Çeşme’de yakalanıp tutuklanması, ardından da güncel olarak Monako’da görülmesi ile gündeme düşmüştür.

Avrupa ve Türkiye yeraltı dünyasında ismi sık dile gelen ‘Cehennem Necati’ hakkında merak edilenleri araştırdık. İşte, Necati Arabacı kimdir sorusuna dair edindiğimiz bilgiler…

Necati Arabaci Kimdir 5

Necati Arabacı Kimdir?

Bilinen ismiyle Cehennem Necati kimdir sorusu gerek karıştığı suçlar gerekse yakalanmaları ile sıklıkla merak edilen bir konu haline gelmiştir. Necati Arabacı kimdir yakından bakalım…

14 Şubat 1972 tarihinde Almanya’nın Köln kasabasında doğan Necati Arabacı’nın tam ismi Coşkun Necati Arabacı’dır. 1990’lı yıllarda 18 yaşındayken barda korumalık yaparak yeraltı dünyası ile tanışmıştır. Bu dönem dahil olduğu Hells Angels adlı motosiklet çetesinin üyeleri ve birlikte çalıştığı fedailer aracılığıyla Köln’ün yeraltı dünyasında nüfuz kazanmaya başlamıştır.

Burada yasaklı madde ticareti, haraç ve çeşitli yasa dışı işlere karışarak bu camiada öne çıkmaya başlamıştır. Necati Arabacı bu yasa dışı işlerini bir meyve-sebze toptancılığı yapan paravan bir şirket ile gizlemiştir.

Suç ağını ilerleten Necati Arabacı’nın nüfuzu 1999 yılında Ruhr Havzası’ndan Frankfurt’a kadar ulaşmıştır. 2002 yılında tutuklanan Necati Arabacı, 30 Eylül 2004 tarihinde suç örgütü kurmak, gasp ve insan kaçakçılığı gibi suçlardan dokuz yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Bochum’da hapis hayatına başlayan Necati Arabacı, cezasının üçte birini çektikten sonra 2007 yılında Türkiye’ye sınır dışı edilmiştir.

Necati Arabacı’nın Sedat Peker ve Ayhan Bora Kaplan gibi Türk yeraltı dünyasının bilinen isimleri ile yan yana geldiği bilinmektedir. 

Necati Arabacı Kaç Yaşında?

Necati Arabacı kimdir sorusunun odak noktalarından biri de yaşıdır. Necati Arabacı 2024 yılı itibarıyla 52 yaşındadır.

Necati Arabacı Nereli?

Almanya’nın Köln kasabasında doğan Necati Arabacı aslen Konya’nın Beyşehir ilçesinin Yeşildağ köyündendir.

Necati Arabaci Kimdir 2

Necati Arabacı Ailesi

Necati Arabacı kimdir sorusunu cevaplarken ailesinden bahsetmek de gerekmektedir.

Annesi ve babası aslen Konya, Beyşehirli olan Türk bir çifttir. Almanya’ya ne zaman geldikleri bilinmese de çocukları Necati Arabacı Almanya’da dünyaya gelmiştir.

Necati Arabacı’nın özel hayatı hakkında ise pek bir bilgi olmamakla beraber kendisinin evlenmediği bilinmektedir. Kendisinin bilinen bir çocuğu yoktur.

Necati Arabaci Kimdir 4

Necati Arabacı Serveti

İsmi suç örgütleri ile beraber anılan Necati Arabacı’nın serveti hakkında çok konuşuluyor olsa da net serveti hakkında bir bilgi yoktur. Son model ve lüks arabalarda görüntülenen Necati Arabacı ayrıca Ayhan Bora Kaplan’ın oğlu için düzenlediği sünnet düğününde 50 adet cumhuriyet altını takmıştır. Bu onun serveti hakkında uzun süre konuşulmasına sebep olmuştur.

Necati Arabaci Kimdir 3

Necati Arabacı Tutuklandı Mı?

Necati Arabacı kimdir sorusunun araştırılmasına sebep olan durum, hakkında tutuklanma haberlerinin çıkmasıdır. Bu sebeple tutuklanıp tutuklanmadığı da merak konusu olmuştur.

Türkiye’ye sınır dışı edilen Necati Arabacı 2010 yılında Hells Angels MC Nomads Türkiye'nin başkanlığına getirilmiştir. Bu motosiklet örgütü aracılığı ile İzmir’den Almanya’daki suç örgütünü de idare ettiği ve eskisinden güçlü olduğu haberleri yayılmıştır.

2013 yılının Kasım ayında Hells Angels lideri Frank Hanebuth’un tutuklanması ile kendisinin Hells Angels’in başına geçeceği dedikoduları yayılmıştır.

Necati Arabacı için 2015 yılından beri Avrupa Birliği çapında bir tutuklanma emri bulunmaktadır. Türkiye’de ise ilk olarak 2018 yılında tutuklanan Arabacı yine aynı yıl delil yetersizliği ile serbest bırakılmıştır. 2020 yılında yine tutuklansa da gözaltından serbest bırakılan Necati Arabacı Eylül 2023 yılında gerçekleştirilen bir soruşturma sonrası tekrar tutuklanmıştır.

Arabacı geçtiğimiz günlerde Monako’da görüntülendiği için kendisinin cezaevinden çıktığı düşünülmektedir.

Necati Arabaci Kimdir 7

Hells Angels Nedir?

Necati Arabacı kimdir sorusunu, “Baba” unvanına sahip olduğu motosiklet çetesine değinmeden cevaplamak mümkün değildir.

Hells Angel Necati Arabacı’nın da dahil olduğu dünyanın en büyük motosiklet çetesidir. 59 farklı ülkede 6.000’den fazla aktif üyeleri olduğu bilinen Hells Angels, 1948 yılında Kaliforniya, Fontana'da kurulmuştur.

Hells Angels, Harley-Davidson tipi motosikletler kullanan motosiklet ve rock kulübüdür. II. Dünya Savaşı gazileri tarafından kurulmuştur. Dünyadaki en büyük yasa dışı motosiklet çetelerinden biridir. Üyelerini dikkatle seçen Hells Angels önceden polislik veya gardiyanlığa başvurmuş insanları ve çocuk tacizcilerini katiyen aralarına kabul etmemektedirler.

Hells Angels’ın Almanya’daki koluna dahil olan Necati Arabacı’nın bu örgütün yöneticilerinden biri olduğu bilinmektedir. Bu sebeple kendisine Köln’de “Baba” lakabı verildiği söylenmektedir.

Hells Angels’in ilişkilendirildiği bazı suçlar aşağıdaki gibidir:

  • Organize Suç
  • Yasaklı madde ticareti
  • Şantaj
  • İnsan Kaçakçılığı
  • Silah Kaçakçılığı
  • Kara Para Aklama
  • Şiddet Suçları
  • Haraç

Kaynak: HABER MERKEZİ