Çikolata severlerin yakından bildiği bir marka olan Patiswiss sadece lezzetli ürünleriyle değil hikayesiyle de uluslararası sektörde bir fenomen haline gelmiştir. Fakat Patiswiss son günlerde sahibinin yaptığı açıklamalarla Türk basınında ve sosyal medyada da gündeme oturmuştur.

İsrail’in saldırılarına bir tepki de sendikalardan geldi İsrail’in saldırılarına bir tepki de sendikalardan geldi

Bir vatandaşın sosyal medyada Patiswiss’in küflü ürünlere sahip olduğunu paylaşması ile başlayan olay, markanın sahibinin kullanıcıyı tehdit etmesi ile devam etmiştir. Özür mesajı yayınlansa da sosyal medyada konuşulmaya devam eden olay sebebiyle Patiswiss kimin diye merak edilmektedir.

Hem Patiswiss kimin hem de yaşanan olayla ilgili ayrıntılara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Patisswiss Kimin

Patiswiss Kimin?

Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız’dır. Şimdiye kadar kadın girişimciliği ve kadın işçilere verdiği iş imkanı ile tanınan Patiswiss markası, son günlerde negatif olaylarla gündemdedir.

Markasına ait bir çikolatanın küflü olduğunu yayınlayan müşterisi ile dalga geçip tehditvari bir şekilde konuşan Elif Aslı Yıldız ismi sık sık geçmeye başlayınca, Patiswiss kimin diye de sorulmaya başlamıştır.

Ocak 2015’e kadar KAREL’de çalışmaya devam eden Elif Aslı Yıldız, bu yıla kadar Ankara’da 200 metrekarelik dükkanda pastanecilik de yapmıştır. Hayali olan pastanecilik için mühendisliği bırakmıştır. 2015 yılında ise Patiswiss Handmade Chocolates isimli markasını kurmuştur. Elif Aslı Yıldız halen daha yönetim kurulu başkanı olarak görev yapsa da son açıklaması ile istifa ettiğini duyurmuştur.

Patiswiss kimin sorusunu cevapladıktan sonra, marka ile ilgili diğer merak edilenlere de göz atalım…

Patiswiss Hangi Ülkenin?

Patiswiss, 2004 yılında ilk olarak küçük bir dükkanda pastaneci olarak başlayan Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu tarafından kurulan Türkiye merkezli bir çikolata üretim şirketidir.

Patiswiss Hangi Firmaya Ait?

Patiswiss, daha önce bir pastane dükkanı iken şimdilerde büyük bir çikolata ve tatlı üretim şirketi olarak geçmektedir. Bu yüzden de herhangi bir firmanın altında kurulmamıştır.

Patisswiss Kimin 7

Patiswiss CEO Elif Aslı Yıldız Kimdir?

Patiswiss Handmade Chcolates ismi ile piyasaya giriş yapan markanın sahibi Elif Aslı Yıldız’ın 2024 itibariyle 36 yaşında olduğu bilinmektedir.

Patiswiss sahibi Elif Aslı Yıldız, 2005 yılında Başkent Üniversitesi’nde başladığı Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü 2009 yılında tamamlamıştır.

Mezun olduğu yıl KAREL Savunma Üretim Baş Mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde de yüksek lisans eğitimine başlamış, 2013 yılında bitirmiştir.

Elif Aslı Yıldız Kaç Yaşında?

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nun doğum tarihine dair net bir bilgi olmamakla birlikte 36 yaşında olduğu düşünülmektedir.

Patisswiss Kimin 5

Sinan Tunaoğlu Kimdir?

Elif Aslı Yıldız eşi olarak bilinen Sinan Tunaoğlu, Türk iş adamı ve girişimci olarak tanınmaktadır. İş dünyasında uzun yıllardır aktif olarak yer alan Tunaoğlu, Patiswiss kimin sorusuyla birlikte merak edilmiştir.

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kocası Ali Sinan Tunaoğlu, 1955 yılında doğmuştur. Ankara Fen Lisesi’nin ardından 1978 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 1979 yılında ise aynı bölümden yaptığı yüksek lisansı bitirmiştir.

Elif Aslı Yıldız’ın isminin gündem olmasının ardından Patiswiss kimin sorusu Sinan Tunaoğlu ile de bağdaştırılmıştır. Fakat Tunaoğlu 1981 yılında Mikrotek adında bir şirket kurarak endüstriyel elektronik cihaz üretimi üzerine çalışmıştır.

1986 yılında ise Karel’de kurucu ortak olmuştur. Günümüzde hala daha Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Elif Aslı Yıldız ile 2022 yılında dünyaevine girmiştir. Çocuklarının olup olmadığı bilinmemektedir.

Patisswiss Kimin 3

Patiswiss Olayı

Marketlerden alınan ürünler hakkında yorumlar çoğunlukla sosyal medya üzerinden yapılıyor. Yaşanan son olay ise Patiswiss kimin sorusuna yol açan küflü çikolatadan kaynaklanmaktadır.

Aldığı Patiswiss çikolatanın küflenip beyazladığını fark eden kullanıcı, ürünün fotoğraflarıyla birlikte yorumunu da bir sosyal medya platformu üzerinden paylaştı.

Bunun üzerine Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu ise aşağıdaki yorumu yapmıştır:

  • ‘’ Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim. Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın. Bir de linkedinde paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın prim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin.’’

Daha sonrasında yaptığı paylaşımı silen Elif Aslı Yıldız, sosyal medyada gündem olmuştur. Tüm bu olayların ardından ise Migros ve Carrefour, Patiswiss ürünlerini raflarından kaldırmıştır.

Patiswiss Helal Sertifikası Var Mı?

Patiswiss çikolataları alkol ve domuz yağı içermeyen helal içerikli ürünlerdir.

Patiswiss kimin ve neden gündem oldu ile ilgili detaylı bilgileri aktardık!

Muhabir: Duygu Tekin