Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci’nin Instagram ve Youtube’da milyonlarca takipçisi var. 2014 yılında katıldığı bir programla ünlenen Selin Ciğerci özel hayatıyla adından söz ettiriyor.

Bu yüzden Selin Ciğerci kimdir sorusu sık sık gündem oluyor. Bu yazımızda sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci hakkında merak edilenleri cevapladık.

Selin Cigerci Kimdir 1

Selin Ciğerci Kimdir?

2014 yılında Asuman Krause’nin sunduğu Wipe Out programıyla ünlenen Selin Ciğerci’nin sosyal medyada milyonlarca takipçisi var. Eski futbolcu Gökhan Çıra ile olan ilişkisiyle magazin gündeminden düşmeyen fenomen geçtiğimiz günlerde kızıyla fotoğrafını paylaştı.

Sosyal medyada büyük ses getiren bu olaydan sonra herkes Selin Ciğerci kimdir diye sormaya başladı. Sosyal medya ünlüsü ve şarkıcı Selin Ciğerci, 4 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Konyalı, annesi ise Kastamonuludur.

2014 yılında katıldığı Wipe Out programıyla ünlendi ve sosyal medyada popüler hale geldi. Bu dönemde Bebek Okan lakabı ile tanınıyordu. 2017 yılında şarkıcılık kariyerine başladı. Aynı yıl içinde cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu. Bu ameliyattan sonra Selin Ciğerci adını kullanmaya başladı.

2018 yılında Ebru Polat’la birlikte söyledikleri 5 Karat adlı şarkısını yayınladı. 28 Ekim 2019 tarihinde gösterişli bir düğün töreninin ardından eski futbolcu Gökhan Çıra ile dünya evine girdi. Nikah şahitliğini Demet Akalın yaptı.

Cinsel kimliği nedeniyle kendisini evlatlıktan reddeden ailesiyle bu düğünde barıştığı iddiaları gündeme geldi. Selin Ciğerci ile Gökhan Çıra, 10 Eylül 2021 tarihinde Beykoz Adliyesi’nde görülen davada tek celsede boşandı.

Birkaç ay sonra tekrar barıştıkları yönünde haberler çıkmaya başladı. 16 Mayıs 2022 tarihinde tekrar evlendiler.  Ancak evlilikleri bu kez kısa sürdü ve aynı yıl içinde tekrar boşandılar.

Selin Ciğerci ayrılık haberini hayranlarıyla şu sözlerle paylaştı:

  • “Evlilik, eş olmak, aile kurmak...Hepsi en sevdiğim değerler. İki kez denedik, olmadı. Lütfen iki tarafın da duygusal ruh haline yakışan bir saygıyla, açık aramaya, bizden bağımsız sebep bulmaya çalışmadan saygıyla bilelim ve geçelim. Adli tatil bitecek, resmi işlemler Eylül'de son bulacak. Hayat devam ediyor, edecek!”

Çift, evli oldukları dönemde taşıyıcı anne yoluyla çocuk sahibi olmaya karar vermişti. Geçtiğimiz günlerde ise Selin Ciğerci kızıyla ilk fotoğraflarını paylaştı. Bu paylaşım ise sosyal medyada haftanın en çok konuşulan konuları arasına girdi.

Selin Ciğerci Kaç Yaşında?

Selin Ciğerci kimdir sorusunun ardından sosyal medya fenomeninin yaşı da merak ediliyor.

Selin Ciğerci, 4 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da Konyalı bir baba ve Kastamonulu bir annenin çocuğu olarak doğdu. Şu anda 40 yaşındadır.

Selin Cigerci Kimdir 3

Selin Ciğerci Gerçek Adı Nedir?

Selin Ciğerci’nin gerçek adının ne olduğu sık sık merak ediliyor. Sosyal medya fenomeni daha önce Wipe Out programına Okan Ünsal olarak katılmıştı. Ancak gerçek adının farklı olduğu iddia ediliyor.

Bazı kaynaklara göre Selin Ciğerci’nin gerçek adı Hasan’dır. Yine de Selin Ciğerci şu ana kadar gerçek adını açıklamadığı için kesin bir cevaba ulaşmak mümkün değil.

Selin Cigerci Kimdir 2

Selin Ciğerci Babası Ne İş Yapıyor?

Selin Ciğerci kimdir sorusunun cevabını bulanlar sosyal medya fenomeninin babasının ne iş yaptığını da öğrenmek istiyor. Selin Ciğerci ile babası cinsiyet değiştirme ameliyatı sebebiyle beş yıl küs kaldı. Daha sonra Selin Ciğerci’nin düğünü vesilesiyle barıştılar.

Instagram fenomeni bu konuyla ilgili şu sözleri söylemişti:

  • "Erkek kardeşimin eşi vesile oldu bu duruma. Babamı da çağırdı ve ben yıllar sonra evime gittim. Babamın bana attığı bakışı unutamıyorum. Üzerimde bir eşofman takımı vardı, mini etek falan giymemiştim. Bana, 'bunun için mi beş yıl beni görmedin' dedi."

Selin Ciğerci ile yıllar sonra barışan babası ünlü bir giyim markasının sahibidir. Ancak bu markanın adı bilinmiyor.

Selin Ciğercinin Babası De Facto’nun Sahibi Mi?

Selin Ciğerci kimdir diye sorulan sosyal medya fenomeninin babasının ünlü giyim markası De Facto’nun sahibi olduğu yönünde iddialar var. Ancak bu iddialar gerçeği yansıtmıyor.

De Facto’nun sahibi Zeki Cemal Özen’dir. Ünlü iş insanının Selin Ciğerci ile bir akrabalığı bulunmuyor.

Selin Cigerci Kimdir 5

Selin Ciğerci Nasıl Anne Oldu?

Selin Ciğerci’nin anne olduğunu öğrenen hayranları bunun nasıl olduğunu öğrenmek istiyor. Selin Ciğerci ve eski eşi Gökhan Çıra evli oldukları dönemde çocuk sahibi olmaya karar vermişlerdi.

Çift, taşıyıcı anne yoluyla çocuk yapmaya karar verdiler. Selin Ciğerci’nin bu yöntemle bir kız çocuğu oldu.

Selin Ciğerci, Instagram ve Youtube’ta milyonlarca takipçisi olan bir sosyal medya fenomeni ve şarkıcıdır. Anne olduğu haberiyle sosyal medyada gündeme oturan ünlü isim hakkındaki soruları bu yazımızda sizler için cevapladık.

Kaynak: HABER MERKEZİ