Kanal D’nin yeni dizi Taş Kağıt Makas’ın geçtiğimiz günlerde ilk fragmanı yayımlandı. Etkileyici senaryosu ve güçlü oyuncuları ile izleyicileri ekran başına topladı. Ünlü oyunculardan oluşan Taş Kağıt Makas dizisi nerede çekiliyor oldukça merak edildi.

Yapımcılığını MF Yapım, yönetmenliğini ise Yusuf Pirhasan üstleniyor. Senaryo ise ‘’Ulan İstanbul’’ gibi sevilen dizi ve filmlerin de senaristliğini üstlenen Uğraş Güneş’e ait.

Yayın tarihi açıklanan ve iki fragmanı yayımlanan Taş Kağıt Makas dizisi nerede çekiliyor soruları gündeme geldi. İşte, Taş Kağıt Makas dizisi konusu, oyuncuları ve tüm detayları yazımızda!

Tas Kagit Makas Dizisi Nerede Cekiliyor 9

Taş Kağıt Makas Dizisi Nerede Çekiliyor?

Geçtiğimiz günlerde ilk tanıtımı yayımlanan ve 28 Şubat Çarşamba akşamı ilk bölümü ile karşımıza çıkacak Taş Kağıt Makas dizisi İstanbul’da çekiliyor.

İlk tanıtımdan yola çıkarak Beşiktaş ve Galata bölgelerinde çekimlerin yapıldığını söylemek mümkün.

Whatsapp Image 2024 02 26 At 12.06.25

Taş Kağıt Makas Dizisi Konusu Nedir?

İki fragmanı ile izleyicilerin dikkatini çeken ve merakla beklenen dizinin hikayesi de oldukça etkileyici gözüküyor. Masumiyet ve adalet kavramlarını iç içe bir şekilde göreceğimiz bu yeni dizi güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkatleri çekmeyi şimdiden başardı.

Dizi, güçlü bir hafızaya sahip olan ana karakterin, babasının uğradığı haksızlığa karşı mücadelesini anlatıyor. Başrol olan Ekin Koç, bu mücadelede karşımıza ’Umut’ ismi ile çıkıyor.

Umut adeta adının hakkını vererek dizide bir umut arayışına giriyor. Adalet, unutkanlık, hatırlama tohumlarını gördüğümüz fragmanda karmaşık duygular iç içe geçmiş şekilde izleyiciye yansıtılıyor.

Taş Kağıt Makas dizisinin konusu aşağıdaki gibi verilmiştir:

  • ‘’ Umut karakteri, hipertimezi hastalığına sahip bir gençtir. Babası ise oğlunu tanımayan bir Alzheimer hastasıdır. Masum bir şekilde hapis yatan babasını kurtarma serüvenini anlatır.’’

Dizinin fragmanında aşk kırıntılarını da gördüğümüzü söylemeden edemeyiz! Ekin Koç’un partnerliğini yapan Serra Arıtürk, Alev karakteri ile karşımıza çıkıyor.

Tas Kagit Makas Dizisi Nerede Cekiliyor 18

Taş Kağıt Makas Dizisi Oyuncuları

Fragmanın yayınlanması ile birlikte dizinin güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olduğunu görmek mümkün.

Taş Kağıt Makas dizi oyuncuları aşağıdaki gibidir:

  • Ekin Koç
  • Burak Yörük
  • Ozan Güven
  • Serra Arıtürk
  • Hande Ataizi
  • Bülent Seyran
  • Hüseyin Avni Danyal

Taş Kağıt Makas Oyuncuları Kim?

Taş Kağıt Makas dizisi oyuncuları da hayat verdiği karakterler de merak ediliyor. Dizinin ünlü simalarının canlandırdığı karakterleri sizin için anlattık!

Tas Kagit Makas Dizisi Nerede Cekiliyor 2

Ekin Koç

Dizinin başrolünde yer alan Ekin Koç, Umut karakteri ile fragmanda izleyicileri büyüledi. Babasını kurtarmak için adalet arayan bir genci konu olan Umut aynı zamanda güçlü bir hafızaya sahip! Alzheimer olan ve kendisini tanımayan suçsuz babasını hapisten çıkarmaya çalışıyor.

Tas Kagit Makas Dizisi Nerede Cekiliyor 3

Serra Arıtürk

Son yıllarda ekranlara kendini tanıtmış ve güçlü oyunculuğu ile ekranların sevdiği Serra Arıtürk başrol olarak tekrar gündeme geldi. Dizide Ekin Koç ile sahnelerini gördüğümüz Serra Arıtürk, Alev karakterini canlandıracak! Umut’un adalet arayışında destekçisi olarak karşımıza çıkacak.

Finike'de elektrik kesintisi: 17 Nisan Çarşamba günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi... Finike'de elektrik kesintisi: 17 Nisan Çarşamba günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi...

Tas Kagit Makas Dizisi Nerede Cekiliyor

Hande Ataizi

Hande Ataizi, Cumhuriyet savcısı Süreyya karakterini canlandıracak. Güçlü avukatlar ile iç birliği yapan bir karakter olarak ekranlara çıkacak.

Tas Kagit Makas Dizisi Nerede Cekiliyor 4

Ozan Güven

Parlak zekâsı ve sisteme aykırı bir avukat olması ile fragmanda dikkat çeken Ozan Güven de başroller arasındadır. Aldığı hiçbir davayı kaybetmemesi ile bilinir.

Whatsapp Image 2024 02 26 At 12.06.27

Burak Yörük

Dizide bir sosyopat gibi gösterilen Fecir karakterini Burak Yörük canlandıracak. Fecir karakterinin fragmandaki “Kötülük anadan doğar mı hiç, kötülük babadan doğar!” sözleri ve ağlama sahnesi ile oldukça konuşuldu. İstanbul’un güçlü bir ailesinin acımasız bir oğlu olarak karşımıza çıkacak.

Tas Kagit Makas Dizisi Nerede Cekiliyor 6

Aytaç Uşun

Çukur’da Meke karakteri ile tanınan Aytaç Uşun, Azad karakterini canlandıracak. Azad, Fecir’in amcaoğludur.

Tas Kagit Makas Dizisi Nerede Cekiliyor 7

Bülent Seyran

Bülent Seyran dizide, Umut’un suçsuz yere hapis yatan babasını canlandırıyor. Alzheimer hastası ve oğlunu bile tanımıyor. Hasta olduğu için üzerine atılan suçtan kurtulamayan baba karakteri üzerinden senaryo sürecek.

Taş Kağıt Makas Nereden Uyarlama?

Son zamanlarda uyarlama dizi ve filmlerin Türk ekranlarında popülerliği oldukça arttı. Bu artış Taş Kağıt Makas uyarlama mı sorularını doğurdu.

Taş Kağıt Makas dizisi, senaryosu ünlü senarist Uğraş Güneş’e ait bir uyarlama dizidir. Dizi “Remember: War of The Son” adlı Kore yapımı diziden uyarlama olarak ekranlarımıza gelecektir. 

Taş Kağıt Makas Hangi Kanalda Yayımlanacak?

Taş Kağıt Makası dizisi nerede çekiliyor diye merak edenlerin yanında hangi kanalda seyirci ile buluşacağı da merak ediliyor. Taş Kağıt Makas dizisi hangi kanalda seyirci ile buluşacak fragmandan büyülenen kişilerin araştırdığı bir konu oluyor.

Taş Kağıt Makas dizisi, Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşacak. 28 Şubat Çarşamba ilk bölümü ile ekranlara gelecek olan dizi, merakla bekleniyor. Dizi her hafta Çarşamba akşamı izleyicisiyle buluşacak.

Muhabir: Duygu Tekin