Züber, Türkiye’de birçok kişi tarafından tüketilen atıştırmalıkları ile ön plana çıkmıştır. Özellikle sağlıklı beslenen ve buna göre sağlıklı atıştırmalık arayanların da tercih ettiği bir marka olan Züber markası menşei ile ilgili merak edilen detaylar mevcut.

Sağlıklı atıştırmalıklar alanında faaliyet gösteren bir marka olan Züber yerli mi gibi sorular da oldukça fazla araştırılan konulardan biri haline geldi.

Peki, Züber kimin? Merak edenler için Züber markası hakkında araştırılan tüm detaylara yer verdik…

Zuber Kimin 3

Züber Kimin?

Züber; atıştırmalık barlar, lokma, cips, ezme, proteinli atıştırmalıklar ve yulaflı atıştırmalıklar gibi çeşitli ürünler satışa sunmaktadır. Faaliyete geçtiği zamandan itibaren giderek büyüyen bir marka olan Züber kimin olduğu araştırılıyor. 

Züber, Türkiye merkezli bir gıda markasıdır ve doğal atıştırmalık ürünler üretmektedir. Züber, son yıllarda Türkiye’de sağlıklı atıştırmalık kategorisinin öne çıkan markalardan biri haline gelmiştir.

Züber hangi ülkenin markasıdır sorusunu yanıtladık. Şimdi, marka hakkında diğer merak edilen sorulara da değinelim…

Zuber Kimin 2

Züber Sahibi Kimdir?

Türk markası olduğu öğrenilen Züber markası kimin veya kim tarafından kurulmuştur konusu birçok kişinin araştırdığı bir konu haline gelmiştir.

Züber, 2017 yılında Nailcan Kurt, Raşit Müftüoğlu ve Murathan Kurt tarafından İstanbul’da kurulan bir Türk gıda şirketidir. Nailcan Kurt ve Murathan Kurt’un abi kardeş olduğu ve Raşit Müftüoğlu’nun ise Kurt kardeşlerin çocukluk arkadaşı olduğu bilinmektedir. Züber kurucularından olan Nailcan Kurt markanın kuruluş hikayesi hakkında açıklamada bulunmuştur.

Nailcan Kurt’un açıklaması ise şu şekildedir:

“Şirketimizin yönetim kurulu başkan yardımcısı ve kurucu ortak Raşit Müftüoğlu ve ben çocukluğumuzdan beri arkadaşız. Şirketimizin yönetim kurulu üyesi Murathan Kurt ise kardeşim. Biz çok eskiye dayanan bir arkadaşlıkla bu ortaklığı kurduk. Hepimiz farklı noktalarda profesyonel olarak iş hayatındaydık. Ben New York Wall Street’te Rothschild firmasında yatırım bankacılığı yapıyordum. Raşit de İsviçre’de brokerlık yapıyordu. Kardeşim ise Londra’da master yapıyordu. İşlerimiz sağlam ve oldukça prestijliydi. O dönemlerde sağlıklı atıştırmalık pazarı hakkında araştırmalar yapıyorduk. Sağlıklı yaşama olan ilgi ortadaydı. Sorun ise insanlar ya sağlıklı bir alternatif gıda yada lezzetli ama çok da sağlıklı olmayan alternatifler bulabiliyordu. ‘Sağlıklı atıştırmalık işini Türkiye’de yapmalıyız’ diyerek çalıştığımız yerlerden istifa ederek Türkiye’ye dönmeye karar verdik. Tüketicilere hem lezzetli hem de sağlıklı olacak bir atıştırmalık sunabilmek için çalıştık. Yaptığımız araştırmalar ve çalışmalar neticesinde hem lezzetli hem de sağlıklı atıştırmalık yapmayı başardık. İkisini bir araya getirdiğimiz için de ‘süperden’ yola çıkarak ismini ‘Züber’ koyduk” diye konuştu.”

Şimdi, Züber kurucularına yakından bakalım…

Nailcan Kurt Kimdir?

Nailcan Kurt, Züber’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’sudur. Nailcan Kurt, Alterna Gıda’nın kurucusu olarak doğal ve sağlıklı atıştırmalıklar üretme hedefini gerçekleştirmiştir. Züber markasının Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak, Turkven ile ortaklık sürecinde markanın küresel genişlemesine katkıda bulunmuş ve Türkiye’de sağlıklı atıştırmalık pazarında hızla büyümesini sağlamıştır. 

Raşit Müftüoğlu Kimdir?

Raşit Müftüoğlu, Züber markasının kurucu ortaklarındandır ve aynı zamanda şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısıdır. Alterna Gıda’nın kuruluşunda önemli bir rol oynayan Müftüoğlu, doğal ve besleyici atıştırmalıklar üretme vizyonunu paylaşmaktadır. Züber’in büyüme stratejilerine katkıda bulunarak, markanın hem yerel hem de uluslararası pazarda tanınmasına yardımcı olmuştur.

Murathan Kurt Kimdir?

Murathan Kurt Alterna Gıda şirketinin Yönetim Kurulu üyesidir. Züber markalı sağlıklı atıştırmalık barların üreticisi Alterna Gıda’nın kuruluşunda yer almıştır. Sağlıklı ve doğal ürünler üretme hedefi doğrultusunda, Alterna Gıda’nın gelişimine katkı sağlamış ve Züber markasının yerel ve uluslararası pazarlarda tanınmasını desteklemiştir.

Zuber Kimin 4-1

Sıkça Sorulan Sorular

Züber kimin ile ilgili diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Züber Ne Zaman Kuruldu?

Züber, 2017 yılında kurulmuş, doğal ve katkısız içeriklerle dolu atıştırmalıklar üreten bir Türk markasıdır.

Züber Alman Markası mı?

Züber Alman markası değildir. Züber Türkiye’de kurulmuş bir Türk markasıdır.

Züber Nerede Üretiliyor?

Züber ürünleri Türkiye’de üretiliyor ve şirketin merkezi İstanbul’dadır.

Züber Türk Malı mı?

Züber tamamen Türk malı bir atıştırmalık markasıdır. 2017 yılında İstanbul’da Nailcan Kurt, Raşit Müftüoğlu ve Murathan Kurt tarafından kurulmuştur. Şirketin merkezi İstanbul’dadır ve tüm üretim faaliyetleri Türkiye’de gerçekleştirilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ