Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Kongresi'nin yapılacağı 8 Ekim'e sayılı günler kala eski milletvekili ve merkez ilçe kurucu ilçe başkanı Nail Kamacı bugün (5 Ekim 2023 Perşembe)  saat 12.00'de parti il binası önünde partililerinin huzurunda adaylığını açıklayacak.

UZLAŞI ADAYI OLARAK ÇIKIYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in ‘ uzlaşı adayı’ düşüncesiyle il başkan adayı olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na önerdiği 22. Dönem (2002-2007) Antalya Milletvekili, kurucu merkez ilçe başkanı Nail Kamacı, partilerin de katımıyla bugün (5 Ekim 2023 Perşembe)  saat 12.00'de CHP Antalya İl Başkanlığı binası önünde partililerinin huzurunda adaylığını ilan edecek. Kamacı, sosyal medya hesabından "Örgütleri ayağa kaldıracağız" söylemiyle paylaştığı mesajında bugün saat 12.00'de yapacağı açıklamaya partilileri davet etti. Kamacı davet mesajında şu ifadelere yer verdi:

YEREL İKTİDARI KORUMA SÖZÜ

"Sevgili Yol Arkadaşlarım; Kurucu merkez ilçe başkanı ve milletvekili olarak görev yaptığım partim CHP’de, birlik, beraberlik, ortak akıl, tecrübe ve 2024 yerel seçimlerinde başarı için Antalya İl Başkanlığına adayım. Amacım, otoriter bir iktidara karşı ekonomik krizin ve her türlü adaletsizliğin mağduru olan hepimizin sesi olmak ve partimin Antalya’daki yerel iktidarını korumak ve güçlendirmektir. Bu hedef ve amaç çerçevesinde CHP Antalya İl Başkan adaylığımı açıklayacağım toplantıda bulunmanızdan mutluluk duyarım."