Yerel Seçimler nedeniyle sekteye uğrayan 2024-2025 Sezonu Yağlı Pehlivan Güreşleri 15 gün içerisinde 3 ilde gerçekleştirilecek organizasyonlar devam edecek. Antalya, Muğla ve Çanakkale’de düzenlenecek yağlı güreşlerde pehlivanlar fırtına gibi esecek. 

KUMLUCA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİYLE HEYECAN BAŞLADI

Yerel Seçimler nedeniyle başlangıcı geç verilmek zorunda kalınan yağlı pehlivan güreşleri Antalya Kumluca’da start aldı. 25'inci Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında gerçekleştirilen yağlı güreşlerde Fatih Atlı başpehlivan oldu. Kumluca’daki yağlı güreşlerde, 70’i başpehlivan olmak üzere bin 240 pehlivan er meydanına çıktı.

3 İLDE YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞİ FIRTINASI YAŞANACAK

Antalya Kumluca’da başlayan yağlı pehlivan güreş heyecanı Muğla, Antalya ve Çanakkale’de devam edecek. Fethiye 2’nci Mustafa Kiremitli Yağlı Güreşleri 5 Mayıs 2024 Pazar günü gerçekleşecek. CW Enerji Yağlı Güreş Ligi kapsamındaki Antalya Manavgat güreşlerinin tarihiyse 10-11-12 Mayıs olarak açıklandı. Çanakkale’deki 53’üncü Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri ise 19 Mayıs 2024 Pazar günü pehlivanlara ev sahipliği yapacak. 

Yağlı Güreş Pehlivan (2)

ANTALYA’NIN KIRKPINARI’NDA FAVORİ ALİ GÜRBÜZ

Yağlı pehlivan güreşlerinin yaşayan efsanesi Ali Gürbüz, Akdeniz'in Kırkpınar'ı olarak bilinen ve Manavgat’ta gerçekleşecek geleneksel yağlı güreşler için hazırlıklarını sürdürüyor. Antrenman sahasında da rakiplerine aman vermeyen başpehlivan Gürbüz, er meydanlarında bu sezonda da fırtına gibi esmeye hazırlanıyor. Bu yıl 11’ncisi gerçekleştirilecek Geleneksel Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin favori ismi olaraksa Manavgat Belediyesi Güreş Kulübü sporcu durumundaki Ali Gürbüz gösteriliyor. 

Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın son maçına çıkıyor Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın son maçına çıkıyor


 

Muhabir: VELİ AKOĞLU