Maça hızlı başlayan iki takım, ilk yarıyı gol olmadan tamamladı. Türkiye'nin ceza sahasına yakın bölgelerde etkili olamaması ve Ermenistan'ın defans disiplini ilk yarının sıfır sıfır bitmesine yol açtı.Maçın ilk yarısında iki takım da skor üretmekte zorlandı.

1 PUAN SON DAKİKALARDA 

Ermenistan, 49. dakikada Dashyan'ın attığı golle öne geçti. Ancak, Türkiye son dakikaları boş geçmedi. Bertuğ Yıldırım, 88. dakikada attığı golle eşitliği sağladı.

İLK MİLLİ MAÇINDA GOL ATTI

Bertuğ Yıldırım, ilk kez milli takımın aday kadrosuna davet edildi ve ilk maçında golle tanıştı. Genç futbolcu, son dakika golüyle Türkiye'ye kritik bir puan kazandırdı.

TÜRKİYE FIRSAT TEPTİ

Eskişehir'de kendi seyircimiz önünde son dakikalarda beraberliği zor kurtaran Türkiye galibiyet alamayarak önemli bir fırsatı tepti. D Grubu’nda puanını 10’a çıkaran Türkiye liderliği zor da olsa bırakmadı. Ermenistan da 7 puana ulaştı. Grupta 2 maçı eksik Hırvatistan da Letonya’yı yenerek puanını 7’ye çıkardı.

Teknik Detaylar ve İlk 11'ler

Milli takım teknik direktörü Stefan Kuntz, sahaya Mert Günok, Zeki Çelik, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Cenk Özkacar, İsmail Yüksek, Hakan Çalhanoğlu, Orkun Kökçü, Cengiz Ünder, Kerem Aktürkoğlu, Barış Alper Yılmaz ilk 11'ini sürdü.

Önemli Misafirler ve Taraftar Desteği

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop ve TFF yönetim kurulu üyeleri maçı tribünden takip etti. Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği maçta, tribünler Türk bayraklarıyla donatıldı.

Gelecek maçta A Milli Takım, grubunda Hırvatistan'a konuk olacak. Bu maçın da büyük bir önemi olacak, çünkü Türkiye'nin gruptan çıkabilmesi için her puan kritik.