Antalya'da Golf Turnuvası'nda Cem Başpınar birinci oldu Antalya'da Golf Turnuvası'nda Cem Başpınar birinci oldu

Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu ( ACES Europe) tarafından Alanya'nın gelecek yıl '2024 Akdeniz Spor Başkenti' seçilmesinin ardından ACES Europe temsilcileri kentteki spor tesislerini ve spor faaliyetlerini yerinde inceledi.

AKDENİZ SPOR BAŞKENTİ: ALANYA

Yılda ulusal ve uluslararası ölçekte 100'ün üzerinde spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Alanya, bir ilke imza attı. Alanya Belediyesi'nin girişimleri ve çalışmalarıyla Alanya, Türkiye'de '2024 yılı Akdeniz Spor Başkenti' ödülüne layık görüldü. Alanya'ya gelen 3 kişilik ACES Europe heyeti, kentin dört bir yanında inceleme yaptı. ACES Europe Başkanı Gian Francesco Lupattelli, heyet üyesi Fabrizio Santangelo, ACES Türkiye Delegesi Doç. Dr. Veli Ozan Çakır; Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Kıldırgıcı ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ile birlikte spor tesislerini gezdi.

ACES EUROPE BAŞKANI 700 METRE YÜKSEKLİTEN UÇTU

Ulusal ve uluslararası yarışmaların yapıldığı yamaç paraşütü parkurlarını incelemeye giden ACES Europe Başkanı Gian Francesco, parkuru çok beğendi ve 700 metre yüksekliğindeki parkurda uçuş gerçekleştirdi. Diğer yandan 2024 yılı Akdeniz Spor Başkenti Ödülü,7 Aralık'ta Brüksel'de Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenecek olan törenle teslim alınacak.