Antalya’nın Kepez ilçesinde bir markette çalışan kadın kocası tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Polis ekipleri tarafından yakalanan ve mahkemeye çıkarılan kocaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Eski belediye başkan yardımcısından acı haber! Eski belediye başkan yardımcısından acı haber!

ORTAM BİR ANDA GERİLDİ VE OLANLAR OLDU 

Antalya”nın Kepez ilçesindeki bir zincir markette çalışan 26 yaşındaki Sümeyye Yavlak,  21 Ağustos 2023'te iş yerine gelen eşi Mehmet Yavlak ile tartışmaya başladı. Ortam bir anda gerildi ve olanlar oldu.

KADIN KENDİSİNİ MARKETİN DEPOSUNA KİLİTLEDİ

Eşinin bıçakla kovaladığı kadın kendisini marketin deposuna kilitledi. Kapıyı kırarak içeri giren Yavlak, eşini bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçmıştı. Polis ekipleri tarafından yakalanan şüpheli tutukladı.

‘PİŞMANIM’

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki düzenlenen duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Yavlak ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada son savunmasını yapan sanık, yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söyledi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASI VERİLDİ

Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Yavlak'a "canavarca hisle veya eziyet çektirerek eşe karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Cezada indirim uygulanmadı.
 

Kaynak: AA