Adana'da hırsızlık yaptığı iddia edilen ve gözaltına alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şahıs, yaşadığı apartmana geri dönüp, güvenlik kamerası görüntülerini polise veren apartman yöneticisini 9 yerinden bıçakladı. Yönetici ölümden dönerken aile cezaevine giren zanlının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.  

ADANA’DA GÖRÜLMEMİŞ İNTİKAM!

İddiaya göre, Adana’da geçtiğimiz aylarda yaşanan bir hırsızlık girişimi üzerine polis ekipleri Halil Yatsı Kaya apartmanına geldi. Apartmanın 40 yaşındaki yöneticisi Mahmut Gümüş'ten güvenlik kamerası görüntülerini isteyen polis ekipleri, görüntüleri inceleyerek hırsızın aynı apartmanda oturan özel güvenlik Selami C. olduğunu tespit etti. Gözaltına alınan Selami C., daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Apartmana gelen Selami C., bunun üzerine yöneticiye ‘Neden güvenlik kamerası görüntülerini polise verdin' diyerek tepki gösterdi. Geçen 17 Nisan Çarşamba günü akşam 20.30 sıralarında ise apartmandan çöp atmak için dışarı çıkan Mahmut Gümüş ile Selami C. tekrar karşılaşıp tartıştı. 

YÖNETİCİYİ 9 YERİNDEN BIÇAKLADI 

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine çantasından bıçağı çıkartan Selami C., Gümüş'ü sırtının 9 yerinden bıçakladı. Gümüş, kanlar içerisinde yere yığılırken Selami C. ise kaçarak uzaklaştı. Olayı gören çevredekş vatandaşlar 112 Çağr Merkezlerine haber verdi. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri Mahmut Gümüş'ü Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Polis ekipleri ise kaçan Selami C.'yi yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Selami C., çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 5 gün yoğun bakımda tedavi gören Mahmut Gümüş ise dün yataklı servise alındı ancak durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 

“EVLADIMIN YENİ BEBEĞİ DÜNYAYA GELMİŞTİ”

O gerilim dolu anları anltan Mahmut Gümüş'ün 77 yaşındaki annesi Perişan Gümüş, “Oğlum kanı içine aktı. Onun da kanı içine aksın. Benim oğlum ölümden döndü. Durumu halen kritik. Polis güvenlik kamerası istedi diye insana bu yapılmaz. Evladımın yeni bebeği dünyaya gelmişti. Az kalsın babasız büyüyeceklerdi. O şahsın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

“ÖLÜMDEN DÖNDÜM”

Mahmut Gümüş ise ölümden döndüğünü anlatarak, “Polisler yönetici olduğumdan dolayı kamerayı kayıtlarını istedi. Bunun üzerine Selami C. bana kin güdüp 9 yerimden bıçakladı. Yoğun bakımda yatıp ölümden döndüm” dedi. 


                  

Kaynak: İHA