Adana’da bir vatandaş kaybettiği yakının ziyaret etmek için Buruk Mezarlığı’na geldi. Yolun kenarına aracını park eden vatandaşın otomobiline bir süre sora Nesrin B isimli bir kadın geldi. Aracının camını kırıp, hırsızlık yapmaya çalışan kadını polisler suçüstü yakaladı. Yakalan kadın polislere güçlü çıkarttırtıp, kurtulmak için debelenirken polisin elini ısırdı. Polisi güç kullanmak zorunda bırakan kadının 10 ayrı hırsızlık suçundan 19 yıl 15 gün kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenildi.

KAÇMAK İÇİN POLİSİ ISIRDI

Olay Adana’nın merkez ilçesine bağlı Sarıçam’ın Buruk Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre bir vatandaş, Ramazan Bayramı'nın birinci günü yakınlarının kabirlerini ziyaret etmek için mezarlığına geldi. Vatandaş otomobilini yol kenarına park edip mezarlığa gitti. Bu arada otomobil yanına gelen Nesrin B. ise otomobilin camı kırıp hırsızlık yapmak istedi. Mezarlık etrafında bayram nedeniyle önlem alan Adana Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri kadını fark edip suçüstü yakaladı. Yakalanan Nesrin B. Kaçmak için polisle mücadele etti. Polis şüpheliyi kelepçe takarak etkisiz hale getirmek isterken kadın, polislerin ellerini ısırdı. Bunun üzerine polisler kadını güç kullanarak etkisiz hale getirdi. Kadın buna rağmen hırsız olmadığını öne sürerek polise mücadele etmeye devam etti. 

10 AYRI HIRSIZLIK SUÇUNDAN ARANDIĞI ÖĞRENİLDİ 

Gözaltına alınan Nesrin B. emniyete götürülürken, yapılan GBT sorgusunda 10 ayrı hırsızlık olayından 19 yıl 15 gün kesinleşmiş hapis cezasıyla arandığı belirlendi. Şüpheli kadın ifadesinde hırsızlık yapmadığını iddia etti. Nesrin B., “Polise mukavemet gösterme, hırsızlık girişimi ve mala zarar verme” suçlarından adliyeye sevk edildi. 


                                      
 

Kaynak: İHA