Mersin'de cenaze yolunda kalp krizi Mersin'de cenaze yolunda kalp krizi

Adana’da bir sulama kanalında kesilmiş yüzlerce at ve eşek eti kalıntısı bulundu. Vatandaşlar ise gördükleri manzara karşısında tedirgin olurken mahalle sakinleri ise, “Bunu her zaman yaşıyoruz, ilk defa olan bir şey değil” dedi.

AT VE EŞEKLER KESİLEREK SU BİRİKİNTİSİNİN İÇİNE ATILIYOR

Adana’nın Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Ali Hocalı Mahallesi’nde bir sulama kanalında yüzlerce kesilmiş at ve eşek eti kalıntısı bulundu. At ve eşekler kesildikten sonra geriye kalan parçalarının torbalara konularak su birikintisi içine atıldığı, çevredeki köpek ve kediler tarafından parçaların çıkartılarak etrafa savrulduğu görüldü. 

VATANDAŞLAR KOKUDAN RAHATSIZ OLDU  

Çevreye kötü koku yayılması üzerine vatandaşlar durumu ekiplere bildirdi. Bölgeye gelen ekipler at ve eşek eti kalıntılarının kimin tarafından atıldığını tespit edemezken, bölgede temizlik çalışması yaptı. 

“BUNU HER ZAMAN YAŞIYORUZ”

Çevrede oturan vatandaşlar duruma isyan etti. Mahalle sakinlerinden İsmail Yıldız, “Bunu her zaman yaşıyoruz, ilk defa olan bir şey değil. At ve eşek kemiklerini ileriden atıyorlar, buralarda toplanıyor. Eti sıyırıp kemiklerini attıkları için çok pis bir koku oluyor. Kanalın dibindeki mahalle kokuya çok maruz kalıyor. Gerçekten çok üzülüyoruz, Adana’nın değerini düşürüyor” ifadelerini kullandı. 


                       
 

Kaynak: İHA