Mal varlığını açıklayan ve Ankara'da kendi adına çok sayıda konutu olduğu ortaya çıkan Altınok, Antalya'da 600 konutunun bulunduğuna ilişkin iddialara, “600 dairenin Altınok adına tapusunu göstersin istifa edeceğim.” cevabını vermişti. Şule Aydın’ın hazırladığı “Kayda Geçsin” programında canlı yayın konuğu olan Gazeteci Murat Ağırel, Altınok’a ait olduğunu belirttiği belgeleri gösterdi. 

"TAPUYU GÖSTERSİN İSTİFA EDECEĞİM"

Malvarlığıyla ilgi tartışmalarla gündeme gelen AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Antalya'da 600 konutunun bulunduğuna ilişkin iddialarla ilgili, "600 evim olduğunu söyleyen yalancıdır, iftiradır, çamurdur, ahlaksızdır. Mansur Yavaş, 'Turgut Altınok mal beyanında bulunmadı' diyor. Yalan söylüyor, iftira atıyor, çamur atıyor. 600 dairenin Altınok adına tapusunu göstersin istifa edeceğim. Yazan, çizen kim varsa hepsine maddi manevi dava açacağız. Mal varlığı azalan bir belediye başkanı var. Yavaş, Belediye Başkanı olduktan sonra Londra'da ev almış. Oturduğu ev 25 milyon lira. Hangi parayla aldı, kendisi onu açıklasın." demişti. 

AK Parti milletvekilini yıkan haber AK Parti milletvekilini yıkan haber

660 DAİRE YAPILMIŞ

Altınok'un Antalya'daki mülkleriyle ilgili olduğunu söylediği belgelerin ekran görüntülerini paylaşan Murat Ağırel, şöyle konuştu:

“Ben bu arsalar açıklandıktan sonra bu tarlaların parsellerin büyüklüklerini merak ettim ve peşine düştüm, sonra gördüm ki bu parseller birçok ilimizden de büyük. Ardından bu arsaların bir tanesinin kat karşılığında da verildiğini öğrendik mesela bununla alakalı gelir kaydedilmesi gerekirken kaydedilmemiş. Ben bunların parsellerini araştırırken, Altınok'un hem abisinin hem de kendisinin Antalya'da arsası olduğunu söylemişlerdi. Bu arsanın üzerine 660 dairenin yapıldığını öğrendim. Bunlar fotoğrafları. O arazinin üzerine 660 dairelik bir yapı başlatılıyor."

KARDEŞİ ÜZERİNE DEVREDİLMİŞ OLABİLİR

Sözlerini “Ben bunlar üzerine Antalya'yı araştırmaya başladım. Bu belgelere göre devlet hava meydanları ile iletişime geçilmiş. Turgut Altınok Antalya'daki daireleri kabul etmedi, 'Bununla ilgili herhangi bir tapu yok' demişti ama işte o belgeler ve tapu...” diye sürdüren Murat Ağırel, “Sayın Altınok 'ispatlayın benim öyle dairem yok' diyor... Benim ulaştığım belgelere göre mal varlığı ve işleyiş Altınok'un kardeşi Hacı Altınok'un üzerine devredilmiş olabilir...” ifadelerini kullandı. 

VERGİ DE ÖDEMEMİŞLER...

Ankara'da 67 dairesi olan şirketin 3 yıldır ödemediğini belirten Ağırel, "Sayın Turgut Altınok bütün mal varlığını açıklamadı. Bankayı açıklamadı, Altın döviz gibi değerleri açıklamadı. Üstelik 'ben emekli maaşımı aldığım hesabım haricinde hesap kullanmıyorum' dedi. Demek ki paralar başka bir değerde taşınıyor.” dedi.

Muhabir: MUSTAFA KOÇ